Pielęgnacja włosów – gotowy plan

Pielęgnacja włosów – gotowy plan

Pamiętaj: Szampon jest dla skóry głowy, odżywka jest dla włosów. Skoro masz już te informacje, przejdźmy do rzeczy.

1. Umyj włosy

Moim największym błędem było mycie włosów tak, jakby to było w reklamach. Brałam włosy i pocierałam je rękami o skórę głowy. Nie przyszło mi do głowy, że w ten sposób mechanicznie naruszam łuski włosa. Teraz używam szamponu, który rozcieńczam wodą. Następnie spłukuję go i nakładam na skórę głowy. Tylko skórę głowy. Raz w tygodniu dodaję do niego glinkę, aby delikatnie wyszorować skórę głowy. Niewłaściwe oczyszczanie skóry głowy (zbyt mocne lub zbyt słabe) może prowadzić do wypadania włosów, łupieżu i łojotoku.

2. Metoda OMO

To moja ulubiona rzecz w tej metodzie! Pomimo moich cienkich włosów. Jest prosta, a może zrobić wielką różnicę w wyglądzie Twoich włosów. Równowaga PEH to stosunek emolientów (to, co sprawia, że włosy są tłuste, ale nie przetłuszczają się), humektantów i protein (to, co wzmacnia lub powleka włosy).

OMO oznacza, że odżywka jest nakładana na włosy, a następnie myta szamponem i przeciągana przez włosy. A więc odżywka – szampon – odżywka. Po każdym kroku należy spłukać włosy. Możesz użyć maski, aby zastąpić odżywkę co kilka myć.

Możesz użyć grzebienia do rozczesania włosów pod prysznicem, podczas nakładania odżywki. Po spłukaniu włosów, zrób turban, zwijając włosy. Jeśli chcesz, możesz myć włosy upięte lub rozpuszczone. Jeżeli suszysz włosy później, powinnaś myć je w tym samym kierunku. Dzięki temu nie będą one narażone na działanie powietrza suszarki.

Odżywka czy maska? Maska ma silne, skoncentrowane działanie. Odżywki mają lżejsze działanie, więc mogą być stosowane codziennie. Konsystencja produktu nie decyduje o tym, czy jest to odżywka czy maska. Producent określa dokładne stężenie składników. Funkcja produktu nie określa jego gęstości. Jest ona określana przez zagęszczacze. Maska może być rzadsza od odżywki i odwrotnie. Postępuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Sprawdź również: Koniec z przetłuszczającymi się włosami

3. Wcierki

Mogą być zarówno alkoholowe, wodne lub olejowe. Osoby o wrażliwej skórze nie powinny spożywać alkoholu. Alkohol, choć może poprawiać krążenie, może również powodować silne podrażnienia. Chusteczki na bazie wody są łagodniejsze i mniej skuteczne niż te na bazie oleju, ale można je stosować niemal codziennie. Hydrolaty mogą być stosowane jako wcierki wodne. Hydrolat różany ukoi swędzące włosy, a hydrolat z mięty pieprzowej lub lawendy zmniejszy nadmierne przetłuszczanie się włosów.

Wcierki olejowe można pozostawić na włosach do 24 godzin. Wcierki olejowe należy nakładać i pozostawić do wyschnięcia na co najmniej godzinę przed zmyciem. Nasze ziołowe wcierki olejowe zawierają najlepsze składniki, które faktycznie wspomagają cebulki włosów. Olej laurowy, olej z czarnuszki oraz olejki eteryczne z tymianku i lawendy są od wieków stosowane w celu zwiększenia wzrostu włosów. Wcierka jest całkowicie bezpieczna zarówno dla kobiet w ciąży jak i karmiących piersią. Wcierki olejowe mogą być stosowane zamiast olejowania, poprzez przeciąganie ich po włosach.

Jak często należy stosować wcierki olejowe?

Najlepiej jest myć włosy przynajmniej raz w tygodniu lub co trzy mycia. Należy to robić przynajmniej przez 4 miesiące. Maska do włosów działa tylko na włosy, które jeszcze rosną.

4. Olejowanie

Olejowanie włosów może sprawić, że będą one wyglądały lepiej. Wcierki są używane do leczenia korzeni włosów, które wciąż rosną. Oleje są dla włosów, które są już długie. Istnieją trzy rodzaje porowatości włosów. Istnieją trzy rodzaje porowatości: niska, średnia i wysoka. Możesz znaleźć wiele stron internetowych, które oferują testy porowatości włosów online. Wystarczy, że wpiszesz je w Google. To powinno podyktować rodzaj oleju, który jest używany. Jednak z własnego doświadczenia i od przyjaciół wiem, że jest to dalekie od prawdy. Każda osoba jest wyjątkowa i każde włosy są inne. Może Ci się nie podobać to, co ma ktoś inny. Nie ma jednego rozwiązania lub przepisu. Możesz wypróbować różne olejki, a jeśli Ci się nie spodobają, możesz użyć ich do masażu skóry lub ciała. Osobiście nie toleruję olejów gotowanych i wolę surowce kosmetyczne, które zostały specjalnie oczyszczone. Nie ma znaczenia, czy olej jest rafinowany. Owszem, będzie on wyczuwalny w sałatce, ale nie we włosach. Musi być czysty. Żadne serum, które zawiera 0,1 % oleju. Reszta to musi być woda i alkohol. Olejuj włosy olejem.

Polecam masło shea na końcówki. Weź niewielką ilość, rozgrzej w dłoniach i wmasuj w końcówki. Działa ono jak środek natłuszczający.

Dla ochrony polecam również serum. Serum to składa się z kwasu mlekowego, soku z aloesu, kwasów hialuronowych i witaminy B3. Uszczelnia łuski włosa. Jest na tyle lekkie, że można je stosować codziennie, np. przed suszeniem włosów lub na noc jako serum na całe włosy.

Jak stosować olejek do włosów

Olejek może być stosowany na matowe włosy. Przed umyciem włosów szamponem. Najlepiej jest pozostawić olejek na włosach na noc. Następnie można je umyć rano. Godzina wystarczy, jeśli nie musisz trzymać olejku na włosach dłużej niż godzinę.

Metoda podkładu (włosy suche), polega na spryskaniu włosów hydrolatem, a następnie nałożeniu oleju. Można też pod olej zastosować kwasy hialuronowe. Olej zamknie cząsteczki oleju i zatrzyma je pod nim.

Metoda na mokre włosy (dla mnie niewygodna) – nakładamy olej na mokre, odsączone ręcznikiem pukle. Najlepiej myć włosy olejem, najpierw myjąc je ciepłą wodą, a następnie stosując technikę OMO.

Jakiego olejku powinnam użyć?

Tego, który masz zawsze przy sobie. Jest to łatwe do zrobienia, a Twoje włosy to pokochają. Olejki z baobabu, ze słodkich migdałów i z nagietka to moi ulubieńcy. Kliknij TUTAJ, aby je znaleźć.

Jak często powinnam olejować włosy?

To wszystko zależy od Twoich włosów i tego, czego potrzebują. Ja robię to dwa razy w tygodniu. Nakładaj olej od linii uszu w dół. Chyba, że nakładam olejek do wcierania, wtedy przeciągam go od skóry głowy do włosów.

5. Masaż skóry głowy.

Masaż skóry głowy to nie tylko świetny sposób na relaks i poczucie komfortu, ale także wzmocnienie korzyści płynących z wcierek. Skóra głowy zawiera zakończenia nerwowe i mieszki włosowe. Masaż poprawia krążenie krwi, zdrowie skóry i napięcie. Możesz to zrobić opuszkami palców, lub bardziej efektywnie przy pomocy grzebienia z kamienia.

6. Szczotki lub grzebienie

Plastikowe szczotki, które szybko przeczesują włosy, były kiedyś bardzo popularne. W rzeczywistości przyniosły one więcej szkody niż pożytku i łamały włosy na końcach. Szczotki z włosia dzika lub drewna mogą być stosowane w celu poprawy kondycji włosów. Włosie z dzika świetnie nadaje się do zamykania łusek włosa. Na początku możesz czuć się dziwnie, ponieważ nie rozczesuje ono włosów jak plastik. Może również powodować elektryzowanie się włosów. Jeśli Twoje włosy będą w lepszej kondycji, ten efekt zniknie.

Aby rozprowadzić olejek na włosach, możesz również użyć drewnianej szczotki. Wchłonie ona nadmiar oleju.

7. Suszenie w turbanie

Po umyciu włosów, jednym z najczęstszych przestępstw jest umieszczenie na dużym ręczniku kąpielowym. Prawdopodobnie waży on co najmniej kilka kilogramów. Cały ciężar jego noszenia spada na Twoje mieszki włosowe. Dlatego właśnie polecam suszenie włosów turbanem. Nieważne jak długie lub krótkie są Twoje włosy. Nasze turbany wykonane są z specjalnego strukturalnego bambusa. Są lekkie i nie zniszczą Twoich włosów. Jeśli masz delikatne włosy, możesz je osuszyć w turbanie z warkoczem. Nie trzymaj go jednak zbyt długo pod głową. Takie włosy nie lubią sauny. Natomiast w przypadku włosów grubych i kręconych, będziesz wdzięczna za dodatkowy czas spędzony pod turbanem.

8. Puszenie się włosów

Zniszczone, splątane włosy …. To zadziwiające, jak bardzo koc lub kok może wpłynąć na Twoje włosy i odrosty. Powinnaś wyrzucić wszystkie cienkie lub plastikowe gumki, które mogą połamać włosy. Możesz je zastąpić gumkami do włosów. Frotka francuska to elastyczna taśma owinięta tkaniną. Materiał ten ma kluczowe znaczenie. Chroni on włosy przed uciskiem gumek.

Każdy z nas jest inny, podobnie jak Twoje włosy. Powinnaś wypróbować różne metody dla siebie. Mogą się one również zmieniać z czasem. Dobrze jest testować, sprawdzać. Nie posuwaj się za daleko. Nie podążaj ślepo za wszystkimi postami, filmami i poradami, które znajdziesz na swojej włosowej drodze. Dotyczy to zarówno metod, jak i składników używanych do mycia włosów. Ważne jest, aby traktować cały skład jako jedność. Absurdem jest rozkładanie go na mniejsze części bez znajomości zawartości procentowej.

Jeśli używasz jakiegoś produktu przez jakiś czas i nagle Twoje włosy źle na niego reagują (odżywka, szampon), to przestań go używać. Możesz zmienić swoją rutynę pielęgnacji włosów. Następnie możesz powrócić do tych samych produktów. Nie dotyczy to kuracji do włosów. Powinny one być stosowane przez co najmniej 3 do 6 miesięcy.

Previous Trzy złote rady, które pomogą Ci wybrać odpowiedni power bank
Next Klucze dynamometryczne - poradnik zakupowy

Może to Ci się spodoba

Święto Policji w KPP w Krakowie

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.

Inauguracja „Bezpiecznych Wakacji 2017” z sądeckimi policjantami

Bezpieczne Wakacje 2017 uważamy za otwarte! Takim okrzykiem w minioną sobotę (24 czerwca), zainaugurowano rozpoczynające się wakacje. Festyn na płycie rynku odbył się z udziałem sądeckich policjantów, którzy promowali zasady

Głośniki bez tajemnic – Obudowa

O obudowie była mowa na początku serii, która miała na celu wyjaśnienie roli głośnika w systemie audio. Będzie ona głównym tematem drugiego tekstu z tej serii. Jakie są cechy charakterystyczne

Broszury i katalogi. Jak je zaprojektować?

Broszury i katalogi to nowoczesny sposób na przekazanie ważnych i przydatnych informacji potencjalnym nabywcom towarów i usług. Służą również jako narzędzie marketingowe dla firmy. Broszura i katalog niczym się nie

Salon w stylu urban jungle/urban etno

Na dworze pada śnieg i choć muszę przyznać, że takie krajobrazy są piękne, to ja wolę wracać myślami do wakacji, słońca i ciepła. Pomyślałam więc: “Nie mogę tam teraz być,

Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci

Wraz z rozwojem techniki i powszechnym  dostępem do sieci  klienci coraz częściej robią zakupy  przez Internet. Jak wszyscy wiemy, wiąże się to z możliwością zakupów  bez konieczności wychodzenia z domu.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź