Prysznic higieniczny – to wygodne urządzenie sanitarne

Prysznic higieniczny – to wygodne urządzenie sanitarne

Prysznic higieniczny – to wygodne urządzenie sanitarne.

Umożliwia on łatwe mycie się bez potrzeby korzystania z wanny czy bidetu. Można nim również myć zwierzęta domowe, dzieci, armaturę sanitarną i wiele więcej. W tym artykule opowiemy, jak prawidłowo używać prysznica higienicznego. Chcesz zainstalować prysznic higieniczny? Wezwij hydraulika w Szczecinie!

Co to jest prysznic higieniczny

Prysznic higieniczny to mały wąż z prysznicem, który montuje się w pobliżu toalety lub bidetu. Głównym celem urządzenia jest delikatne płukanie genitaliów po korzystaniu z toalety. Urządzenie tworzy strumień wody niemal bez rozprysków. Temperatura jest regulowana osobnym kranem, do którego doprowadzona jest woda z rur. Jeśli urządzenie zawiera wbudowany termostat, nie ma potrzeby spuszczania zimnej wody. Woda od razu dostarczana jest do dyszy już podgrzana.

Prysznic higieniczny jest przydatny dla kobiet po porodzie, pozwalając na jak najdelikatniejszą pielęgnację narządów płciowych. Jest również odpowiedni dla osób starszych, muzułmańskiego mężczyzny (z wymogów religijnych). Urządzenie pozwala uniknąć wycierania skóry szorstkim papierem, czyszcząc ciepłą wodą.

Za pomocą tego urządzenia łatwo umyć dziecko, zwierzę domowe. Służy do mycia kuwet, misek, z niego również nabiera się wodę do misek, wiader. Istnieją inne sposoby wykorzystania prysznica higienicznego. Korzystając z tej konstrukcji, można myć się jak pod zwykłym prysznicem, prać pieluchy, usuwać drobne śmieci.

Niektóre toalety są wyposażone w wbudowany ukryty prysznic. Model ten różni się od zwykłego. Pod siedzeniem z tyłu znajduje się stacjonarny lub wysuwany kran. Za pomocą specjalnego pilota reguluje się dopływ wody. Podobne urządzenia często zawierają funkcję suszenia.

Prawidłowe umiejscowienie prysznica higienicznego

Aby korzystanie z urządzenia było wygodne, należy odpowiednio wybrać miejsce montażu. Dlatego parametry instalacji ustala się z góry.

Standardowa wysokość montażu uchwytu dyszy to 80-85 centymetrów. W zależności od sytuacji, uchwyt można zamontować niżej. Spotyka się wysokość montażu poniżej normy – 60-50 centymetrów nad poziomem podłogi.

Dla osób praworęcznych uchwyt montuje się po prawej stronie, dla leworęcznych – po lewej. Zazwyczaj umieszcza się go za toaletą – na ścianie z płyty gipsowo-kartonowej, pokrywie bidetu, zbiorniku. Jednak czasami sięganie do tyłu jest niewygodne, niemożliwe. W takim przypadku można wybrać opcje montażu na:

ścianie, umywalce bezpośrednio obok toalety; osobnym, podłogowym stojaku dyszy (na przykład przenośnym). Uchwyt powinien znajdować się w odległości nieco mniejszej niż długość wyciągniętej ręki. Wówczas dyszę będzie wygodnie wziąć i przybliżyć do siebie.

Ważne jest, aby uwzględnić typ węża. Jeśli wąż jest standardowy, nie powinien tworzyć pętli na dole. Jeśli nie ma możliwości zawieszenia uchwytu wysoko, istnieją inne opcje. Najlepszym rozwiązaniem jest rozciągliwy wąż-sprężyna. W stanie spoczynku jest bardzo kompaktowy, może rozciągać się do 1,5-2 metrów.

Prysznic higieniczny nadaje się do małych łazienek, dużych pomieszczeń kąpielowych. Modele wbudowane zajmują minimalną ilość miejsca. Na powierzchni pozostają tylko wąż, dysza, uchwyt, mieszacz. Czasami w zestawie znajduje się oddzielny przycisk włączania/wyłączania.

Modele nie wbudowane podłącza się do kranu umywalki, który posiada specjalne wyjście. Przy korzystaniu z modelu należy pamiętać – podczas mycia kran pozostaje otwarty, woda z niego płynie.

Previous Popularne mity na temat implantów zębowych

Może to Ci się spodoba

Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana

Kolejne oszustwo „metodą na wnuczka”. Małopolska Policja przestrzega i apeluje o ostrożność

W ostatnim okresie czasu w Krakowie jak i na terenie Małopolski doszło do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy tzw. „metodą na wnuczka” modyfikowaną przez sprawców pod różne legendy (np.  „na syna/córkę”,

Popularne mity na temat implantów zębowych

W dzisiejszym świecie, gdzie zdrowie i estetyka uśmiechu są coraz bardziej cenione, implanty zębowe stały się popularnym rozwiązaniem dla osób pragnących przywrócić pełnię swojego uśmiechu. Jednak wokół tego tematu narosło

Policjanci szkolą żołnierzy 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie

W okresie od kwietnia do października 2017 roku na wniosek Dowódcy 16 Batalionu Powietrznodesantowego za zgodą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wyznaczeni instruktorzy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie realizują blok

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Wczoraj przypadała  226. rocznica uchwalenia przez rząd Rzeczpospolitej Obojga Narodów pierwszej w Europie Ustawy Zasadniczej. Konstytucja 3 Maja była aktem prawnym, który w ówczesnej formie miał za zadanie łączyć, często

Głośniki bez tajemnic – Obudowa

O obudowie była mowa na początku serii, która miała na celu wyjaśnienie roli głośnika w systemie audio. Będzie ona głównym tematem drugiego tekstu z tej serii. Jakie są cechy charakterystyczne

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź