Rekonstrukcja ACL – ortopeda w Sports Medic Wrocław może Ci pomóc

Rekonstrukcja ACL – ortopeda w Sports Medic Wrocław może Ci pomóc

Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego (ACL) jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu, jakim jest ortopeda Wrocław. Więzadło to jest ważnym elementem naszego układu ruchu, które odpowiada za stabilizację stawu kolanowego i utrzymanie prawidłowej ruchomości.

Ortopeda i fizjoterapeuta w Sports Medic tłumaczy przyczyny uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego

Do głównych i najczęstszych przyczyn uszkodzenia ACL należy nieodpowiednia koordynacja ruchowa i brak sprawności nerwowo-mięśniowej, która natychmiast po rekonstrukcji kończy się wizytą u fizjoterapeuty. Problem w schorzeniu leży w obszarze mózgu, który nie jest w stanie odpowiednio zareagować w danej sytuacji.

Uszkodzenie ACL może być spowodowane przez różne inne czynniki, takie jak urazy sportowe, upadki lub wypadki samochodowe. W przypadku poważniejszych uszkodzeń leczenie zachowawcze, takie jak rehabilitacja, może być niewystarczające i konieczne jest wówczas przeprowadzenie rekonstrukcji więzadła ACL.

Zabieg rekonstrukcji ACL – ortopeda Wrocław

Rekonstrukcja ACL ortopedia Wrocław jest zabiegiem chirurgicznym, podczas którego uszkodzone więzadło jest usuwane i zastępowane nowym, sztucznym więzadłem. Zabieg ten może być przeprowadzany zarówno w sposób tradycyjny, jak i z wykorzystaniem technik laparoskopowych. W przypadku laparoskopii, chirurg wykonuje niewielkie nacięcia w skórze i wprowadza do nich specjalne narzędzia chirurgiczne oraz kamerę, dzięki czemu może dokładnie zobaczyć miejsce operacji i wykonać zabieg z wykorzystaniem mikroskopu. Laparoskopia jest mniej inwazyjna niż zabieg tradycyjny i wiąże się z mniejszym ryzykiem powikłań oraz szybszym gojeniem się rany.

Rekonstrukcja ACL jest zabiegiem długotrwałym i wymaga wielu tygodni lub miesięcy rehabilitacji pooperacyjnej. Rehabilitacja ta ma na celu przywrócenie pacjentowi pełnej ruchomości i siły w stawie kolanowym. Może obejmować ćwiczenia ruchowe, masaże i zabiegi fizjoterapeutyczne.

Sports Medic Wrocław – rekonstrukcja ACL, ortopeda i fizjoterapeuta

Chirurgia stawu kolanowego to skomplikowanie zagadnienie, którego wykonanie wymaga wiele precyzji i doświadczenia. Ortopedia w Sports Medic Wrocław należy do najlepszych poradni w stolicy Dolnego Śląska.

Dzięki wieloletniej współpracy ze sportowcami z najbardziej znanych klubów we Wrocławiu, nasi specjaliści zdobywali cenne doświadczenie, studiując i lecząc najbardziej skomplikowane i złożone przypadki urazów kończyn. Rekonstrukcja ACL przeprowadzona na miejscu w nowoczesnej Sports Medic Clinic, pozwala na pełen powrót do formy już po około 6 miesiącach od zabiegu.

Odczuwasz dyskomfort w trakcie ruchu? Chcesz zredukować wady postawy? Nie czekaj, już dziś umów się na wizytę w klinice Sports Medic, terminy dostępne od ręki!

Previous Skorzystaj z nowego dostawcy prądu i obniż swoje rachunki za prąd!
Next Odmień swój ogród na wiosnę!

Może to Ci się spodoba

Wakacje kamperem, czy to wygodne podróżowanie?

Wakacje kamperem, czy to wygodne podróżowanie? Mogłoby się wydawać, że modne obecnie wakacje w kamperze to symbol luksusu. Ceny wynajmu nawet małych aut poszybowały ze względu na małą dostępność i

Angelika Fajcht: Dobry styl to dar

Modelka rzadko korzysta z pomocy stylisty. Woli się ubierać sama, a najchętniej wkłada kreacje nie tylko efektowne, lecz także wygodne. Zdaniem Angeliki Fajcht dobry stylista jest w stanie pomóc każdemu. Aby dobrze się

Na czym polegają tłumaczenia ekspresowe?

Klienci nie tylko coraz częściej decydują się na korzystanie z profesjonalnych przekładów, ale i stawiają na tłumaczenia ekspresowe. Takie podejście nie jest wcale przesadnie zaskakujące, jeśli weźmiemy pod uwagę choćby

Macademian Girl: Kolor nas wyróżnia

Kiedy mamy gorszy dzień, załóżmy na siebie coś kolorowego, a dzięki temu poprawimy sobie nastrój i zmienimy sposób postrzegania siebie przez otoczenie – radzi Macademian Girl. Blogerka zachęca do tego, by przełamywać

Spodnie w kratę na co dzień – wybierz idealny model!

Chociaż wiele osób nie lubi zbytnio eksperymentować ze swoimi stylizacjami, stawiając raczej na zachowawcze kroje, fasony oraz kolory, istnieje też duża grupa ludzi, która mimo wszystko lubi zmiany i eksperymenty.

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit to zmiana skórną, którą potocznie nazywa się pomarańczową skórką. Powoduje on nie tylko nieestetyczny wygląd, ale może też przyczynić się do powstawania cukrzycy. Problem ten dotyka niemal 80 %

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź