Jak zdać prawo jazdy w Twoim mieście?

Jak zdać prawo jazdy w Twoim mieście?

W obecnych czasach posiadanie własnego środka transportu jest niezwykle istotną rzeczą. Ilość aut na naszych ulicach wzrasta każdego roku, a infrastruktura jest coraz bardziej rozbudowywana. Własne auto to niezwykłe udogodnienie dla każdego. Żeby jednak móc kierować autem, należy zdać testy na prawo jazdy. Ten krótki poradnik podpowie Ci, jak przygotować się do testów na prawo jazdy i egzaminu praktycznego. 

  • Prawo jazdy – co musisz wiedzieć?
  • Pytania egzaminacyjne i test teoretyczny
  • Jak zdać na egzaminie państwowym w części praktycznej?

Prawo jazdy – co musisz wiedzieć?

Prawo jazdy to dokument państwowy, który upoważnia do prowadzenia pojazdami, zależnymi od danej kategorii. Podstawowe kategorie to:

  • A – uprawniająca do kierowania motocyklem oraz motocyklem z przyczepą.
  • B – uprawniająca do kierowania samochodami osobowymi oraz małymi samochodami dostawczymi o masie nieprzekraczającej 3,5 tony.
  • C – uprawniająca do kierowania samochodami ciężarowymi, których masa przekracza 3,5 tony, z wykluczeniem autobusów.
  • D – uprawniająca do kierowania autobusami.
  • T – uprawniająca do kierowania ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym.

Zdobycie prawa jazdy danej kategorii wymaga zaliczenia egzaminu teoretycznego oraz praktycznego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Ceny za egzamin na prawo jazdy różnią się zależnie od danej kategorii i mogą wynieść od 200 do 250 zł. Cena za egzamin teoretyczny jest stała i wynosi 50 zł dla każdej kategorii.

Pytania egzaminacyjne i test teoretyczny

Aby zdobyć prawo jazdy kategorii B należy zdać egzamin teoretyczny. Aby dobrze przygotować się do niego, rozwiązuj testy, które zawierają oficjalne pytania egzaminacyjne. Możesz sięgnąć po darmowe testy na prawo jazdy, które zawierają aktualne pytania znajdujące się w bazie. Testy na prawo jazdy online to doskonały sposób na naukę i przygotowanie się do części teoretycznej egzaminu na prawo jazdy.

Pamiętaj, że na egzaminie teoretycznym czekają na Ciebie te same pytania, które dostępne są w różnego rodzaju testach przygotowujących do egzaminu. Najtrudniejsze pytania mogą odwoływać się do wiedzy specjalistycznej, jednak większość ogranicza się do wiedzy podstawowej, co nie powinno sprawić trudności przyszłemu kierowcy. Niemniej, warto podejść do nauki testów na poważnie, by oszczędzić sobie trudów i stresu, który z pewnością będzie towarzyszył egzaminowi.

Jak zdać na egzaminie państwowym w części praktycznej?

Testy na prawo jazdy niestety nie są w stanie przygotować kandydata do części praktycznej testu. Mogą zapewnić one jednak solidne podstawy teoretyczne, dzięki czemu sytuacja na drodze nie będzie powodować kłopotów. Sama część praktyczna egzaminu państwowego na prawo jazdy ma za zadanie sprawdzić praktyczne umiejętności kierowania pojazdami przez kandydata. Dlatego też ważne jest, by przebyć sumiennie cały proces związany z nauką jazdy. Jeśli nie czujemy się pewnie za kierownicą, warto rozważyć jeszcze wykupienie kilku dodatkowych lekcji przed egzaminem – pozwoli to nam odświeżyć wszystkie najistotniejsze rzeczy i pomoże w walce ze stresem.

Pamiętaj, by w trakcie egzaminu praktycznego zwracać szczególną ostrożność na pozostałych uczestników ruchu. Niekiedy błędy popełnione na drodze przez innych mogą odbić się negatywnie na naszym egzaminie. Warto powtórzyć także z instruktorem wszystkie elementy egzaminu na placu manewrowym, by ten element egzaminu nie przeszkodził nam w zdobyciu prawa jazdy. Najważniejszym elementem jest jednak to, by nie zrażać się w przypadku porażki. Niewiele osób zdaje za pierwszym razem i ważne jest, by w przypadku oblania egzaminu przygotować się do niego nieco lepiej i spróbować raz jeszcze.

Previous Spodnie w kratę na co dzień - wybierz idealny model!
Next Trasa „Disney Księżniczki Koncert” już wkrótce odwiedzi Wrocław i Gdańsk. Bilety do magicznej krainy bajek są nadal dostępne!

Może to Ci się spodoba

Trwa 74 TOUR DE POLOGNE w Małopolsce

Za nami dwa z pięciu etapów 74 Tour de Pologne – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce, którego trasy przebiegają przez Małopolskę. Nad bezpieczeństwem wyścigu czuwa ponad 600 policjantów, do zadań

Monitorowanie drogowego przewozu towarów

14 kwietnia 2017 roku w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, odbyło się drugie robocze spotkanie przedstawicieli Izby Administracji Skarbowej w Krakowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w

Jak działa dopłata do odszkodowania?

Ubezpieczyciele znani są z tego, że zaniżają wysokość wypłacanych odszkodowań. Nasi eksperci ustalili, że prawie 98% szacunków zostało zaniżonych przez ubezpieczycieli w 2018 roku. Aby otrzymać wyższe odszkodowanie, jakie warunki

Rozliczenie PIT 2016 przez Internet – to takie proste!

Wszystkie osoby osiągające w ciągu roku dochody muszą rozliczyć się z fiskusem. Można to zrobić w sposób tradycyjny, wypełniając właściwą deklarację w formie papierowej albo albo przesłać PIT internetowo. Rozliczenie

Nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej otwarta w Krakowie

W krakowskim szpitalu im. Ludwika Rydygiera otwarta została nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Ma zapewnić szybszą i bardziej precyzyjną diagnostykę onkologiczną. Zainstalowany tomograf komputerowy jest też bezpieczniejszy dla zdrowia pacjentów, wykorzystuje

Stop. Agresji Drogowej. Widzisz? Reaguj – każdy może pomóc w walce z piratami drogowymi

Od sierpnia 2014 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie funkcjonuje  Nieetatowy Zespół do Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drogach. W skład Zespołu działającego wchodzą zarówno policjanci z wydziału ruchu drogowego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź