Worki i cienie wokół oczu – dowiedz się, jak je skutecznie usunąć

Worki i cienie wokół oczu – dowiedz się, jak je skutecznie usunąć

Mogą być spowodowane stresem, zmęczeniem, niewyspaniem lub jako oznaka wczesnych oznak starzenia się skóry. Niewykluczone jednak, że są uwarunkowane genetycznie. Stanowią wątpliwą ozdobę twarzy i powinny być usuwane. Jak je usunąć? Zazwyczaj po zauważeniu ciemnych kręgów pod oczami próbujemy jednego z tych domowych sposobów. Stosujemy kremy pod oczy, przykładając torebki herbaty do skóry wokół oczu. Efekty są często chwilowe i zazwyczaj nietrwałe. Warto poszukać profesjonalnej pomocy i odwiedzić salon kosmetyczny, który pomoże rozwiązać problem na stałe.

Istnieje wiele zabiegów na ciemne kręgi pod oczami. Gabinety kosmetyczne oferują wiele opcji, które pomogą Ci pozbyć się worków pod oczami. Teraz porozmawiamy o kilku z nich. Nasze zabiegi są bardzo skuteczne i cieszą się dużą popularnością wśród pacjentów. Są również bezbolesne, a ich efekt utrzymuje się przez zaskakująco długi czas.

Laseroterapia

Laser frakcyjny jest doskonałym narzędziem do leczenia różnych problemów w laseroterapii. Może on redukować blizny, zmiany trądzikowe i rozstępy, a także usuwać nieestetyczne cienie pod oczami. Działanie lasera polega na świeceniu wiązką światła na określony obszar skóry. Stymuluje to regenerację komórek. Naczynia krwionośne i tkanka skórna ulegają wzmocnieniu, a kolagen i elastyna zostają zainicjowane. W rezultacie uzyskuje się efekt rozjaśnienia skóry pod oczami oraz zwiększenie jej gęstości i elastyczności. Pojawiające się drobne zmarszczki stają się mniej widoczne, a skóra odzyskuje swój naturalny blask i świeżość. Metoda ta jest bezpieczna i bardzo skuteczna. Nie powoduje bólu, dyskomfortu, ani skutków ubocznych takich jak podrażnienia czy obrzęki.

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa jest popularnym preparatem do powiększania ust. Może być również stosowany do usuwania cieni pod oczami. Przed zabiegiem skóra jest oczyszczana i dezynfekowana. Zazwyczaj nie ma potrzeby stosowania znieczulenia. Jeśli obawiasz się bólu, można zastosować żel znieczulający na dany obszar. Toksyna botulinowa jest używana do wstrzykiwania w skórę. Powoduje to czasowe rozluźnienie mięśni mimicznych. Efektem zabiegu jest redukcja zmarszczek wokół oczu oraz likwidacja lub przyciemnienie cieni pod oczami. Ten bezbolesny, skuteczny zabieg jest bardzo polecany. Zabieg ten ma jednak swoje minusy. Jego efekty utrzymują się jedynie od sześciu do ośmiu tygodni.

Kwas hialuronowy

Kwasy hialuronowe, które są również stosowane w laseroterapii i botoksie, mają wiele zastosowań w kosmetyce i medycynie estetycznej. Jest to związek organiczny, który naturalnie występuje w organizmie. Najwięcej znajduje się go w skórze i płynie maziowym. Posiada niezwykłą zdolność do wiązania cząsteczek wody, co pomaga w zapewnieniu prawidłowego nawilżenia i funkcjonowania tych struktur. Jest doskonałym preparatem do usuwania worków pod oczami. Wysoka skuteczność kwasu hialuronowego i szybkie efekty to jego największe zalety. Skóra bezpośrednio po zabiegu staje się bardziej elastyczna, gładsza i ma wyrównany koloryt. Znikają cienie i zmarszczki wokół oczu. Nie występują skutki uboczne takie jak siniaki, obrzęki, podrażnienia czy swędzenie. Kwas hialuronowy jest bezpieczny w stosowaniu. Nie powoduje reakcji alergicznych, ani innych działań niepożądanych. Jest bezbolesny i można go wykonać w ciągu kilku minut.

Czyta również: Powiększanie ust kwasem hialuronowym. Jak powiększyć usta?

Nici PDO

Nici PDO są prostym, nieinwazyjnym, bezbolesnym zabiegiem, który może zredukować cienie pod oczami. Nici wykonane są z nowatorskiej substancji zwanej polidioksonanem, która jest w stanie rozpuścić się w skórze w ciągu kilku miesięcy. PDO są silnymi włóknami syntetycznymi, które stymulują wzrost włókien kolagenowych w skórze. Mogą być również wykorzystywane do wzmacniania mięśni mimicznych. Po 3 do 4 tygodniach skóra staje się wyraźnie elastyczniejsza i gładsza. Obwisła skóra zostaje uniesiona, a worki pod oczami znikają. Po kilku miesiącach nici ulegają naturalnemu rozpadowi w skórze. W ten sposób poprawia się wygląd skóry wokół oczu bez konieczności użycia skalpela. Zaletą tej metody jest to, że utrzymuje się do trzech lat. Zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym. Trwa on od 15 do 40 minut. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort. Może to być spowodowane naciąganiem nici na skórę. Może również wystąpić niewielkie podrażnienie skóry i siniaki. Objawy te zwykle ustępują w ciągu kilku godzin.

Fale radiowe

Fale radiowe to kolejna nieinwazyjna metoda likwidacji worków pod oczami. Fale radiowe podgrzewają skórę właściwą i tkanki podskórne, a także włókna kolagenowe, które są podgrzewane miejscowo. Ciepło powoduje obkurczanie się skóry, co powoduje jej lifting. Skóra jest stymulowana do wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Ten bezbolesny zabieg przynosi wspaniałe i długotrwałe efekty. Znikają cienie pod oczami, poprawia się struktura skóry, zmarszczki są zredukowane, a skóra jest gładsza. Chociaż rezultaty utrzymują się przez wiele miesięcy, wymagają kilku zabiegów, aby były zadowalające.

Nowoczesne procedury kosmetyczne mogą być stosowane do szybkiego i skutecznego usuwania sińców pod oczami. Możesz wybrać najlepszą dla siebie metodę i czerpać z niej korzyści.

Previous Kosmetyki hipoalergiczne dla alergików
Next Top 10 najchętniej oglądanych seriali na Netflix Polska we wrześniu

Może to Ci się spodoba

Salon w stylu urban jungle/urban etno

Na dworze pada śnieg i choć muszę przyznać, że takie krajobrazy są piękne, to ja wolę wracać myślami do wakacji, słońca i ciepła. Pomyślałam więc: “Nie mogę tam teraz być,

Policjant w drodze do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusz ogniwa patrolowego, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Dobczycach, w drodze do pracy, uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 32-latek za kółkiem samochodu stwarzał zagrożenie dla innych

Trzy złote rady, które pomogą Ci wybrać odpowiedni power bank

Wybór odpowiedniego banku energii nie jest łatwym zadaniem. Wybór odpowiedniego banku energii może być mylący, ponieważ istnieje tak wielu producentów, modeli, technologii i wzorów. Kończymy z 10 modelami i nie

Podsumowanie obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie

15 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych drużyn biorących udział w grze wirtualno-terenowej, która została zorganizowana przez Komendę Wojewódzką

Kradł w firmie, w której był szefem

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.

Dni Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu (Tygodnia Bezpiecznego Internetu) w 2017 roku obchodzonego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”, policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie wspólnie z dyrekcją oraz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź