Jaki krucyfiks będzie odpowiedni do domu?

Jaki krucyfiks będzie odpowiedni do domu?

Krzyż to symbol, który występuje w wielu kulturach. Dla chrześcijan jest on znakiem zarówno odkupienia, jak i miłości Boga do człowieka. To swego rodzaju symbol zbawienia oraz zwycięstwa Jezusa nad śmiercią. Krzyż powinien znaleźć się w domu każdego wiernego, który pragnie otrzymać wsparcie podczas oddawania się religijnej refleksji w domowym zaciszu. Krucyfiks to specjalny jego rodzaj, który pomaga pogłębiać relację z samym Bogiem. Samo słowo crucifixus pochodzi z łaciny – oznacza ono przybity do krzyża. Właśnie takie jest pochodzenie nazwy tej formy przedstawienia ukrzyżowania Jezusa. Jaki krucyfiks będzie odpowiedni do Twojego domu?

Dlaczego warto mieć krucyfiks w domu?

Krucyfiks to krzyż z wizerunkiem ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa, który możemy zobaczyć w wielu świątyniach. Warto jednak, by każdy wierny posiadał go również w swym domu. Dowiedz się, dlaczego!

Krzyż to nie tylko znak cierpienia – to przede wszystkim symbol nieskończonej miłości Jezusa, którą kieruje On w stronę ludzi. Krzyżyk stanowi przypomnienie, iż Chrystus poświęcił swe życie za nasze grzechy dobrowolnie – dokonał tego wyboru, kierując się miłością. Krzyż to również odzwierciedlenie niezwykłej miłości Boga do ludzi, gdyż poświęcił On swego jedynego Syna – zarówno za w imię wiernych, jak i tych, którzy zboczyli ze ścieżki przepełnionej wiarą.

Krucyfiks powinien znaleźć się w domu każdego wiernego również z tego powodu, iż skłania on nas do refleksji nad zwycięstwem Zbawiciela nad śmiercią i grzechem, pokonaniem zła. Krzyż wzmacnia nas tym samym w walce z grzechem.

Warto pamiętać, że nasz dom powinien być miejscem, które jest przepełnione miłością do Jezusa oraz Stwórcy. Symbole religijne mogą stanowić odzwierciedlenie naszej adoracji skierowanej do Chrystusa i Boga, przypominając o codziennej modlitwie.

Jeśli pragniesz, by w Twoim domu znalazł się znak ofiarnej miłości Zbawiciela, tutaj sprawdź ofertę krucyfiksów. Na stronie znajdziesz krzyże wykonane z przywiązaniem uwagi do najmniejszych detali, przy produkcji których użyto najwyższej jakości materiałów.

Najpopularniejszy krucyfiks

Wygląd krucyfiksów zmieniał się na przestrzeni wieków – wraz z biegiem lat popularne stawały się inne formy krzyża, jak i ukazanie sylwetki Chrystusa. Jednym z najpopularniejszych obecnie krucyfiksów jest krucyfiks mistyczny. Ukazuje on bezwładnie zwisające ciało Jezusa. Na krzyżu widoczne jest umęczone ciało Zbawiciela – jego żebra są widoczne, a na twarzy zauważalny jest grymas, który stanowi odzwierciedlenie przebytej przez niego męki. Właśnie ten rodzaj krucyfiksu stanowi ukazanie cierpienia Jezusa – jeśli pragniemy, by krzyż przypominał nam o poświęceniu Chrystusa, warto mieć w domu ten rodzaj krzyża.

Jaki krucyfiks wybrać?

Dostępnych jest nie tylko wiele przedstawień Jezusa na krzyżu, ale również kilka rodzajów krucyfiksów – dostępne są te wykonane z metalu, drewna, materiałów ceramicznych, a nawet szkła. Przekonaj się, który będzie odpowiedni do Twojego domu.

Metalowe krucyfiksy

Metalowe krucyfiksy w doskonały sposób prezentują się w każdym wnętrzu – zarówno w tym stonowanym, klasycznym, jak i w mieszkaniach o bardziej nowoczesnym wystroju. Posiadają one połyskującą powierzchnię, co nadaje im estetycznego wyglądu. Metalowe krzyże z klasycznym przedstawieniem Jezusa stanowią rozwiązanie wręcz idealne dla osób, które cenią tradycję – zdobienia będą skromne, ale krzyż wciąż będzie nas zachwycał swym wykonaniem.

Drewniane krucyfiksy

Jednym z najczęściej spotykanych krucyfiksów jest ten wykonany z drewna – to tworzywo ponadczasowe, które wyróżnia się elegancją. Pozwala ono na produkcję krzyży o odmiennych wykończeniach i kształtach.

Ceramiczne krucyfiksy

Jeśli pragniemy nadać wnętrzu naszego domu eleganckiego charakteru, odpowiednim rozwiązaniem będą ceramiczne krucyfiksy. Wyróżniają się one swą wyjątkową estetyką. Czymś wyjątkowym jest wykonany ręcznie krzyż z szamotu, który zachwyci nas swymi wykwintnymi kształtami. Takie krucyfiksy są wpierw wyrabiane w glince, a potem wypalane w temperaturze ponad 1000 stopni Celsjusza – przy ich produkcji konieczne jest przywiązywanie uwagi do najdrobniejszych szczegółów.

Szklane krucyfiksy

W przypadku nowoczesnych wnętrz, idealnym rozwiązaniem będą również szklane krucyfiksy. Dostępne są one w wielu różnych barwach – możemy znaleźć krzyże niebieskie czy zielone. Stanowią one niepowtarzalny element wnętrza, nadający mu wyjątkowego charakteru, który jednocześnie przypomina wiernym o istocie religii w ich życiu.

Previous Przeszczep włosów w Turcji, a zakola
Next Rozpoznawalność i pozytywny wizerunek firmy, czyli co dają działania SEO

Może to Ci się spodoba

Prezydent Krakowa: jestem za budową metra, ale jeszcze nie teraz

W niedzielę, 25 kwietnia, mieszkańcy Krakowa wypowiedzą się w referendum, czy chcą organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Prezydent miasta liczy na pozytywne odpowiedzi Krakowian, bo jak podkreśla, projekt się spina i jest

Warsztaty w IPN

W dniu 15 maja 2017 r. , w siedzibie IPN Biuro Edukacji Narodowej Centrum Edukacyjne Przystanek Historia w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 odbyły się warsztaty  do konkursu “Policjanci w służbie

Trwa 74 TOUR DE POLOGNE w Małopolsce

Za nami dwa z pięciu etapów 74 Tour de Pologne – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce, którego trasy przebiegają przez Małopolskę. Nad bezpieczeństwem wyścigu czuwa ponad 600 policjantów, do zadań

Policjanci edukują amatorów białego szaleństwa

Policjanci z sądeckiej komendy w dniu 26 stycznia2017 r. na stokach w Cieniawie i Kamiannej, edukowali  amatorów białego szaleństwa. W ramach kampanii „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” rozdawali narciarzom i

Olkusz. Handel nielegalną odzieżą

Ponad 900 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm ujawnili i  zabezpieczyli pod koniec stycznia 2017r. Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu

Kradł w firmie, w której był szefem

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź