Jaki krucyfiks będzie odpowiedni do domu?

Jaki krucyfiks będzie odpowiedni do domu?

Krzyż to symbol, który występuje w wielu kulturach. Dla chrześcijan jest on znakiem zarówno odkupienia, jak i miłości Boga do człowieka. To swego rodzaju symbol zbawienia oraz zwycięstwa Jezusa nad śmiercią. Krzyż powinien znaleźć się w domu każdego wiernego, który pragnie otrzymać wsparcie podczas oddawania się religijnej refleksji w domowym zaciszu. Krucyfiks to specjalny jego rodzaj, który pomaga pogłębiać relację z samym Bogiem. Samo słowo crucifixus pochodzi z łaciny – oznacza ono przybity do krzyża. Właśnie takie jest pochodzenie nazwy tej formy przedstawienia ukrzyżowania Jezusa. Jaki krucyfiks będzie odpowiedni do Twojego domu?

Dlaczego warto mieć krucyfiks w domu?

Krucyfiks to krzyż z wizerunkiem ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa, który możemy zobaczyć w wielu świątyniach. Warto jednak, by każdy wierny posiadał go również w swym domu. Dowiedz się, dlaczego!

Krzyż to nie tylko znak cierpienia – to przede wszystkim symbol nieskończonej miłości Jezusa, którą kieruje On w stronę ludzi. Krzyżyk stanowi przypomnienie, iż Chrystus poświęcił swe życie za nasze grzechy dobrowolnie – dokonał tego wyboru, kierując się miłością. Krzyż to również odzwierciedlenie niezwykłej miłości Boga do ludzi, gdyż poświęcił On swego jedynego Syna – zarówno za w imię wiernych, jak i tych, którzy zboczyli ze ścieżki przepełnionej wiarą.

Krucyfiks powinien znaleźć się w domu każdego wiernego również z tego powodu, iż skłania on nas do refleksji nad zwycięstwem Zbawiciela nad śmiercią i grzechem, pokonaniem zła. Krzyż wzmacnia nas tym samym w walce z grzechem.

Warto pamiętać, że nasz dom powinien być miejscem, które jest przepełnione miłością do Jezusa oraz Stwórcy. Symbole religijne mogą stanowić odzwierciedlenie naszej adoracji skierowanej do Chrystusa i Boga, przypominając o codziennej modlitwie.

Jeśli pragniesz, by w Twoim domu znalazł się znak ofiarnej miłości Zbawiciela, tutaj sprawdź ofertę krucyfiksów. Na stronie znajdziesz krzyże wykonane z przywiązaniem uwagi do najmniejszych detali, przy produkcji których użyto najwyższej jakości materiałów.

Najpopularniejszy krucyfiks

Wygląd krucyfiksów zmieniał się na przestrzeni wieków – wraz z biegiem lat popularne stawały się inne formy krzyża, jak i ukazanie sylwetki Chrystusa. Jednym z najpopularniejszych obecnie krucyfiksów jest krucyfiks mistyczny. Ukazuje on bezwładnie zwisające ciało Jezusa. Na krzyżu widoczne jest umęczone ciało Zbawiciela – jego żebra są widoczne, a na twarzy zauważalny jest grymas, który stanowi odzwierciedlenie przebytej przez niego męki. Właśnie ten rodzaj krucyfiksu stanowi ukazanie cierpienia Jezusa – jeśli pragniemy, by krzyż przypominał nam o poświęceniu Chrystusa, warto mieć w domu ten rodzaj krzyża.

Jaki krucyfiks wybrać?

Dostępnych jest nie tylko wiele przedstawień Jezusa na krzyżu, ale również kilka rodzajów krucyfiksów – dostępne są te wykonane z metalu, drewna, materiałów ceramicznych, a nawet szkła. Przekonaj się, który będzie odpowiedni do Twojego domu.

Metalowe krucyfiksy

Metalowe krucyfiksy w doskonały sposób prezentują się w każdym wnętrzu – zarówno w tym stonowanym, klasycznym, jak i w mieszkaniach o bardziej nowoczesnym wystroju. Posiadają one połyskującą powierzchnię, co nadaje im estetycznego wyglądu. Metalowe krzyże z klasycznym przedstawieniem Jezusa stanowią rozwiązanie wręcz idealne dla osób, które cenią tradycję – zdobienia będą skromne, ale krzyż wciąż będzie nas zachwycał swym wykonaniem.

Drewniane krucyfiksy

Jednym z najczęściej spotykanych krucyfiksów jest ten wykonany z drewna – to tworzywo ponadczasowe, które wyróżnia się elegancją. Pozwala ono na produkcję krzyży o odmiennych wykończeniach i kształtach.

Ceramiczne krucyfiksy

Jeśli pragniemy nadać wnętrzu naszego domu eleganckiego charakteru, odpowiednim rozwiązaniem będą ceramiczne krucyfiksy. Wyróżniają się one swą wyjątkową estetyką. Czymś wyjątkowym jest wykonany ręcznie krzyż z szamotu, który zachwyci nas swymi wykwintnymi kształtami. Takie krucyfiksy są wpierw wyrabiane w glince, a potem wypalane w temperaturze ponad 1000 stopni Celsjusza – przy ich produkcji konieczne jest przywiązywanie uwagi do najdrobniejszych szczegółów.

Szklane krucyfiksy

W przypadku nowoczesnych wnętrz, idealnym rozwiązaniem będą również szklane krucyfiksy. Dostępne są one w wielu różnych barwach – możemy znaleźć krzyże niebieskie czy zielone. Stanowią one niepowtarzalny element wnętrza, nadający mu wyjątkowego charakteru, który jednocześnie przypomina wiernym o istocie religii w ich życiu.

Previous Przeszczep włosów w Turcji, a zakola
Next Rozpoznawalność i pozytywny wizerunek firmy, czyli co dają działania SEO

Może to Ci się spodoba

Działania Policji drogowej „BUS” i „TRUCK”

W czwartek 16 lutego 2017r. małopolska Policja drogowa na terenie całego województwa przeprowadziła działania ukierunkowane na kontrolę busów, autobusów oraz pojazdów ciężarowych. Szczególna uwaga zwracana była na sposób wykonywania zorganizowanego

Jakie rośliny najlepiej nadają się do ogrodu od strony południowej?

Należy pamiętać, że nie wszystkie rośliny są szczęśliwe w pełnym słońcu. Przed wyborem roślin do ogrodu należy sprawdzić, jakie drzewa, krzewy i kwiaty będą rosły w danych warunkach ogrodowych. Jak

Porozumienie Akademii Górniczo- Hutniczej i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie

Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prof. Tadeusz Słomka oraz Komendant Miejski Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak podpisali dzisiaj porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie zapewnienia porządku i bezpieczeństwa na

Pielęgnacja włosów – gotowy plan

Pamiętaj: Szampon jest dla skóry głowy, odżywka jest dla włosów. Skoro masz już te informacje, przejdźmy do rzeczy. 1. Umyj włosy Moim największym błędem było mycie włosów tak, jakby to

Żywność GMO: Fakty i mity

Żywność GMO jest powszechnie spożywana na całym świecie od wielu lat. GMO wciąż budzi kontrowersje, mimo że nie udowodniono naukowo, że może powodować poważne problemy zdrowotne, jeśli jest spożywana z

Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź