Wyposażenie warsztatu samochodowego

Wyposażenie warsztatu samochodowego

Każda przeciętna rodzina w Polsce ma samochód, który zwykle wymaga konserwacji. Możliwe jest samodzielne wykonanie usługi, jeśli masz niezbędne umiejętności i wiedzę, ale współczesny trend prowadzi do oddania swojego samochodu profesjonalistom. Liczba warsztatów samochodowych w dużych miastach rośnie proporcjonalnie do liczby samochodów na drogach.

Jak zorganizować warsztat?

Przed zakupem niezbędnego sprzętu do serwisu samochodowego koniecznie wynajmij pomieszczenia i przemyśl wszystkie niuanse jego lokalizacji, łatwość dostępu i manewrowania. Jeśli chcesz otworzyć usługę w garażu, najprawdopodobniej będzie to jakiś wąski profil pracy, czy to montaż opon, tuning czy diagnostyka. Jeśli chcesz mieć duży serwis samochodowy, to zaplanuj pomieszczenie tak, aby mieć miejsce do malowania, warsztatów blacharsko-ślusarskich, boks, miejsce do montażu i wyważania opon oraz przynajmniej inne miejsce na prace elektryczne. Aby pomieścić co najmniej 4 stanowiska pracy, małe biuro i magazyn części zamiennych, potrzebujesz co najmniej 300 mkw. powierzchnia m. Idealnie powinno być 2-3 razy więcej miejsca. Będzie dobrze, jeśli twój serwis samochodowy znajduje się w dzielnicy mieszkalnej miasta, gdzie jest wiele budynków mieszkalnych, w tym przypadku klienci znajdą cię bez reklam.

Ekwipunek

Kolejnym elementem jest wyposażenie warsztatu samochodowego. Nie spiesz się, aby kupić wszystko na raz. Profesjonaliści doradzają zakup sprzętu importowanego, niekoniecznie nowego. Najczęściej w ten sposób pozyskują urządzenia do diagnozowania stanu technicznego samochodu, a także wyposażenie do montażu opon. Lepiej jest dobrać sprzęt do potrzeb konkretnej firmy, ale są też minimalne wymagania, które. Niezbędne jest wiele małych narzędzi: zestawy naprawcze; różne klucze; młotki; piły do metalu; wice; szczypce; szczypce itp.

Urządzenia diagnostyczne. Cena zależy od tego, jakie samochody chcesz naprawiać). Niezbędny jest podnośnik dwukolumnowy. Sprężarka sprężonego powietrza. Sprzęt do różnego rodzaju prac: przepłukanie układu paliwowego; wymiana oleju; prostowanie lub spawanie; sprzęt do malowania. Maszyny do wyważania i montażu opon. Meble serwisowe do samochodów Każdy warsztat samochodowy potrzebuje własnego magazynu, a także dobrze wyposażonego miejsca do pracy specjalistów.

Metalowe regały magazynowe są idealne do przechowywania części zamiennych, dużych narzędzi lub dodatkowego wyposażenia. Półki z wysuwanymi elementami można umieścić w oddzielnej kategorii. Dzięki wysuwanym elementom wygodnie jest przechowywać w nich drobne części i narzędzia. Kolejnym ważnym elementem warsztatu jest miejsce pracy pracowników. Aby zorganizować pełnoprawne miejsce pracy, najlepiej jest używać metalowych stołów warsztatowych. Dzięki prefabrykowanej konstrukcji te stoły warsztatowe można dostosować do dowolnych wymagań. Na końcu listy znajduje się szafka narzędziowa. Szafy narzędziowe w przeciwieństwie do postumentów pozwalają na przechowywanie masywnych i rzadko używanych narzędzi. Wybierając pomieszczenie na warsztat samochodowy, weź pod uwagę lokalizację wind. Optymalna szerokość obszaru naprawy to 18 metrów, podzielona na trzy sekcje. Przy niewielkiej powierzchni same podnośniki najlepiej montować pod kątem od 100 do 120 stopni do podjazdu.

http://kluczeudarowe.pl/

Previous Co to jest detoksykacja?
Next Jak ugotować czerwony ryż?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Kosmetyki samochodowe Sonax

Bez odpowiedniej uwagi wygląd samochodu a tym samym jego wartość szybko spadnie. Na szczęście na rynku znajdziemy produktów dedykowanych do czyszczenia i konserwacji samochodu. Między innymi są to kosmetyki samochodowe

Motoryzacja 0 Comments

Polerka samochodowa do 200 zł

Polerowanie samochodu jest niezbędnym krokiem podczas czyszczenia lub serwisowania samochodu. Wielu myjni i właścicieli samochodów nie rozumie korzyści płynących z polerowania samochodów. Właśnie dlatego pomijają ten krok. Rezultatem jest dość

Motoryzacja 0 Comments

80 proc. Polaków przy zakupie samochodu kieruje się głównie ceną

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown w październiku 2016 roku wynika, że dla 77 proc. Polaków najważniejszym czynnikiem przy zakupie nowego auta jest jego cena. Znacznie mniejszą wagę przywiązują do kosztów użytkowania,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź