Wolny internet w firmie? Poznaj zalety światłowodu dla firm w Orange!

Wolny internet w firmie? Poznaj zalety światłowodu dla firm w Orange!

Szybkie łącze to podstawa komfortowego korzystania z internetu, nie tylko w domu, ale też w pracy. Szczególnie gdy w firmie z sieci korzysta wiele osób, wolne pobieranie i wysyłanie danych może znacząco obniżyć jakość wykonywanej pracy. Rozwiązaniem tych problemów jest światłowód – superszybki internet, który teraz Orange oferuje również firmom.

Orange Światłowód – technologia przyszłości

Światłowód, inaczej nazywany FTTH (z ang. Fiber to the Home), to najnowocześniejsza technologia dostarczania internetu – bezpośrednio od nadawcy do lokalu klienta. Jest to możliwe dzięki światłowodom, czyli przezroczystym włóknom szklanym, wykonanym z tworzyw sztucznych, w których dane są przesyłane za pomocą światła. Tym samym, na ich drodze nie pojawiają się żadne przeszkody, które mogłyby spowolnić transfer. Maksymalna prędkość internetu światłowodowego, jaką obecnie oferuje Orange, to nawet 600 Mb/s.

Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w domach, ale też w firmach, gdzie jakość i prędkość internetu ma ogromne znaczenie. Szczególnie gdy z sieci korzysta wiele osób jednocześnie.

Zalety światłowodu dla firm

Za pojęciem internet światłowodowy kryje się wiele elementów, które mają znaczący wpływ na komfort korzystania z sieci. Decydując się na Orange Światłowód w swojej firmie, można wiele zyskać, przede wszystkim:

  • superszybką transmisję danych, która sprawdza się podczas ściągania nawet bardzo ciężkich plików. Przykładowo, plik PDF, który waży 5 MB, zostanie pobrany w ciągu 0,1 sekundy, prezentacja PowerPoint o wadze 20 MB będzie gotowa do otworzenia po 0,5 sekundy, a film, ważący 1,5 GB ściągnie się zaledwie w 40 sekund;
  • praktycznie nieograniczona przepustowość – tak ogromne prędkości nie są możliwe do osiągnięcia w przypadku innych technologii, niż FTTH;
  • stabilność łącza, które nie zrywa się, a prędkość nie maleje;
  • stałą prędkość internetu bez względu na ilość urządzeń podłączonych do sieci;
  • bezpieczeństwo wysyłanych i odbieranych danych, ponieważ automatycznie tworzą się kopie bezpieczeństwa i archiwizacji. Co więcej, transmisja w światłowodzie jest trudna do podsłuchania.

Wszystko to sprawi, że wolny internet w firmie przestanie być jakimkolwiek problemem. Więcej na temat Orange Światłowodu można dowiedzieć się ze strony: https://www.orange.pl/view/internet-domowy.

Instalacja FTTH – to proste!

Wielu osobom wydaje się, że instalacja sieci światłowodowej wiąże się z samymi problemami. Bałagan, zniszczone ściany i perspektywa remontu to najczęstsze skojarzenia. Na szczęście nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Instalacją Orange Światłowodu zajmują się wykwalifikowani i certyfikowani technicy – bez robienia bałaganu i rozkuwania ścian. Co ważne, łącze doprowadzane jest do lokalu na podstawie wcześniej przygotowanego oraz zatwierdzonego przez obie strony projektu.

Nie trzeba się też obawiać o estetykę wykonania, ponieważ monterzy zwracają na to szczególną uwagę. Możliwe są różne sposoby instalacji łącza w lokalu, np.:

  • instalacja pozioma, w istniejącym już peszlu;
  • kabel może być ułożony pod listwą przypodłogową, dzięki czemu będzie niewidoczny;
  • instalacja światłowodowa może być przyklejona do podłoża. Dla zachowania jeszcze większej estetyki, dostępnych jest kilka kolorów kabla: biały, kremowy, szary, brązowy oraz czarny;
  • supercienki, transparentny kabel może być przyklejony do podłoża lub ułożony np. wzdłuż listy przypodłogowej.

Co ciekawe, światłowody mogą zastąpić praktycznie każdy rodzaj okablowania, a w dodatku zajmują mniej miejsca. Bardzo ważny jest też fakt, że ta nowoczesna technologia jest bezpieczna nie tylko ze względu na tworzenie automatycznych kopii danych i trudności w podsłuchaniu transmisji w światłowodzie, ale też dzięki odporności na uszkodzenia i działania zewnętrzne, np. wyładowania atmosferyczne. Na orange.pl można poznać szczegóły instalacji sieci światłowodowej i dowiedzieć się m.in. tego, że montaż jest całkowicie darmowy, tak samo jako modem, który jest wliczony do oferty Orange Światłowód.

Previous Obiad w Szczecinie – gdzie warto zjeść?
Next Wady i zalety chwilówek - jak to z nimi jest?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Firmowy kalendarz ścienny

Kalendarz ścienny to prezent, który ciągle dostarcza informacji dzień po dniu, miesiąc po miesiącu. Pomóż swoim potencjalnym klientom zorganizować ich plany zajęć z przykuwającym uwagę kalendarzem wiszącym w widocznym miejscu

Strefa Biznesu 0 Comments

Poznaj outsourcing sił sprzedaży

Outsourcing sił sprzedaży jest dziś bardzo dynamicznie rozwijającą się usługą, na którą decyduje się coraz więcej firm. Funkcjonowanie pionu handlowego firmy bywa skomplikowane i często niezwykle kosztowne. Zatrudnienie zewnętrznego wsparcia

Strefa Biznesu 0 Comments

Mieszkania w tym roku nadal będą się dobrze sprzedawać

W 2016 roku na sześciu największych rynkach w Polsce deweloperzy sprzedali blisko 62 tys. mieszkań – wynika z raportu firmy Reas. To o jedną piątą więcej niż w 2015 roku. Wyniki dalszej sprzedaży w dużej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź