ŚMIERTELNE POTRĄCENIE ROWERZYSTY NA DRODZE WOJEWÓDZKIEJ 235

ŚMIERTELNE POTRĄCENIE ROWERZYSTY NA DRODZE WOJEWÓDZKIEJ 235

Policjanci z Posterunku Policji w Brusach ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 85-letni rowerzysta. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj około południa na drodze wojewódzkiej 235 pomiędzy Męcikałem, a Żabnem. 65-letni kierowca mercedesa jadąc w kierunku Chojnic uderzył w rowerzystę wyjeżdżającego z podporządkowanej drogi leśnej. Kierujący mercedesem był trzeźwy. Zatrzymano mu prawo jazdy, a jego samochód oraz rower poszkodowanego odholowano na parking.

Wczoraj o godz. 11.35 dyżurny chojnickiej policji odebrał zgłoszenie z wojewódzkiego centrum powiadamiania ratunkowego w Gdańsk, że na trasie Chojnice- Brusy doszło do wypadku drogowego z udziałem rowerzysty.

Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Chojnicach zabezpieczyli miejsce zdarzenia i kierowali ruchem. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia, sporządził szkic sytuacyjny oraz oględziny samochodu i roweru biorącego udział w wypadku. Lekarz pracujący na miejscu wypadku drogowego stwierdził zgon 85-letniego mieszkańca Brus kierującego rowerem.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca wypadku oraz pojazdów, zabezpieczono ciało mężczyzny, które przewieziono do prosektorium w celu wykonania sekcji zwłok.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 65-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego kierujący mercedesem jadąc w kierunku Chojnic uderzył w rowerzystę wyjeżdżającego z podporządkowanej drogi leśnej po prawej stronie jezdni. Rowerzysta poniósł śmierć na miejscu.

Kierowca był trzeźwy. Zatrzymano mu prawo jazdy, a jego samochód oraz rower odholowano na parking. Obecnie funkcjonariusze ustalają okoliczności i przyczyny wypadku oraz apelują o rozważną i ostrożną jazdę.

Previous 59-LATEK USŁYSZAŁ ZARZUTY ZNIEWAŻENIA NA TLE RASOWYM
Next ARESZT DLA SPRAWCY POBICIA 27-LATKA

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 222 w Trąbkach Wielkich. Kierująca toyotą skręcając w lewo z

Wiadomości 0 Comments

UJAWNIONE WYSYPISKO ŚMIECI

Działająca Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie dla obywateli, dzięki któremu mogą oni przekazywać informacje o najbardziej uciążliwych problemach. Oprócz przekazywanych informacji o spożywaniu alkoholu, nieprawidłowego parkowania, odnotowujemy również zgłoszenia

Wiadomości 0 Comments

EWAKUACJA SZKOŁY W PRZEJAZDOWIE

Policjanci z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim pod nadzorem pruszczańskiej prokuratury wyjaśniają sprawę zasłabnięcia kilkunastu uczniów z publicznego gimnazjum w Przejazdowie. W czwartek (09 marca br.) o godz. 11.10

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź