Lecz osobę, nie uzależnienie

Lecz osobę, nie uzależnienie

Jednym z najtrudniejszych etapów wychodzenia z uzależnienia od opioidów może być przezwyciężenie fizycznego bólu i dyskomfortu związanego z odstawieniem. Ośrodki do leczenia uzależnień zapewniają pacjentom szybką detoksykację i inne formy medycznej detoksykacji, co pozwala na szybsze i bardziej komfortowe leczenie detoksykacyjne. Pozwala również osobom stosującym opioidy natychmiast rozpocząć leczenie bólu emocjonalnego, psychicznego i fizycznego, który przyczynił się do ich uzależnienia.

Pacjenci potrzebują miejsca na dodatkową opiekę w okresie rekonwalescencji; bezpiecznego i komfortowego środowiska, w którym specjaliści mogą im pomagać i oceniać w tym wymagającym okresie adaptacji. Większość ośrodków rehabilitacji leczniczych ma z góry ustalone, „jedno rozwiązanie dla wszystkich”, a protokoły opierały się na napiętnowaniu, ocenie i wszechobecnym niepotrzebnym oznakowaniu. Wiele placówek zajmujących się leczeniem uzależnień koncentrowało swoje wysiłki na uzależnieniu, tak jakby było ono żywą istotą oddychającą. W międzyczasie, fizyczne i emocjonalne potrzeby jednostki były często pomijane. W lepszych prywatnych placówkach nie ma ustalonego czasu pobytu, ani protokołów leczenia. Nie ma presji, by uczestniczyć w grupach, zajęciach czy zajęciach. Celem jest pomoc każdemu klientowi w gojeniu się w sposób indywidualny, pielęgnujący i wygodny, przy jednoczesnej identyfikacji stanów emocjonalnych, które często są przyczyną uzależnienia od opiatów: Wiedza i wsparcie są najlepszymi narzędziami do utrzymania zdrowego, wolnego od używek życia.

Dziś uzależnienie od opioidowych środków przeciwbólowych i heroiny przekroczyło każdą barierę społeczną. Ponadto, zmiany społeczne spowodowały, że trzeba dostosować sposób postrzegania i leczenia uzależnienia od opioidów. Dziś pacjenci, zwłaszcza młodzi dorośli, wydają się mieć więcej problemów z radzeniem sobie z mechanizmami i trudnościami związanymi z innymi; warunki takie jak depresja, lęk i trauma wydają się być normą. Ludzie czują się odłączeni, mają mniejszą tolerancję na wszelkie rozczarowania i niewygody oraz oczekują natychmiastowej satysfakcji. To niepewny czas w naszym świecie i społeczeństwie, w którym leki stały się silniejsze i bardziej zabójcze. Nasze metody ciągle się zmieniają i ewoluują, aby zapewnić najlepsze i najbardziej skuteczne leczenie detoksykacji, jakie są dostępne. Większość tej ewolucji skupia się na tworzeniu i modyfikowaniu planów leczenia w oparciu o ocenę medyczną i psychologiczną każdego pacjenta. Zrozumienie czyjegoś bólu jest niezbędne do określenia, które leczenie będzie dla nich najlepsze.

Ogólnie rzecz biorąc, dla pomyślnego wyniku kluczowe jest, aby „osoba” była traktowana, a nie koncentrowała się na uzależnieniu. Uzależnienie jest konsekwencją stanu chorobowego, który często nie jest odpowiednio zdiagnozowany lub leczony. Pacjenci są przyjmowani do swojego prywatnego pokoju, gdzie kompleksowa ocena medyczna jest przeprowadzana przez wykwalifikowanych specjalistów medycznych. Po kilku dniach pobytu w szpitalu pacjenci są w stanie przejść do dalszej opieki poprzez rekonwalescencję i ocenę bez drętwiejącego działania opioidów, które często maskują stan podstawowy. Ponieważ ośrodki pracują z pacjentami w różnych sytuacjach, także z osobami z przewlekłymi i osłabiającymi stanami chorobowymi i psychicznymi, nie definiuje się sukcesu jako całkowitej abstynencji od wszystkich substancji zmieniających nastrój. Specjaliści od leczenia uzależnień koncentrują się na definiowaniu sukcesu poprzez zapewnienie pacjentom jak najlepszej jakości życia w dłuższej perspektywie. W ten sposób można osiągnąć sukces.

Więcej o procesie leczenia uzależnień dowiesz się na http://stopnarkomanii.pl/

Previous Co to jest uzależnienie od Internetu?
Next 5 Rzeczy, które należy sprawdzić dwukrotnie przed wysłaniem listu motywacyjnego

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

5 Rzeczy, które należy sprawdzić dwukrotnie przed wysłaniem listu motywacyjnego

Spędzałeś godziny i dni na sprawdzaniu różnych szablonów listów motywacyjnych i czytaniu ich?. Część pisarska nie była łatwa, ale poradziłeś sobie z nią. Teraz pozostaje ci tylko jedna rzecz do

Life&Style 0 Comments

4 Zalety wideokonferencji na ZOOM

Zoom posiada wszystkie funkcje klasycznego webinaru i dodaje niesamowite narzędzie zaangażowania wideo. Jeśli kiedykolwiek życzyłeś sobie, aby webinar był jeszcze bardziej podobny do wydarzenia na żywo, Twoje życzenie zostało spełnione.

Life&Style 0 Comments

Kamizelka obciążeniowa w zaburzeniach SI, ADHD, PDD

Każdy rodzic, który zmaga się z dzieckiem z problemami integracji sensorycznej wie, jak bardzo utrudnia to jego normalne funkcjonowanie wśród rówieśników. Wahania nastrojów, słaba kontrola własnych ruchów, napady nerwowe –

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź