Kosmetyki samochodowe Sonax

Kosmetyki samochodowe Sonax

Bez odpowiedniej uwagi wygląd samochodu a tym samym jego wartość szybko spadnie. Na szczęście na rynku znajdziemy produktów dedykowanych do czyszczenia i konserwacji samochodu. Między innymi są to kosmetyki samochodowe Sonax.  

Idealna pielęgnacja samochodu

Każdego dnia pojazd jest narażony na różnorodne wpływy środowiska. Pył, brud i owady latające w powietrzu również przyczyniają się znacząco do obniżenia jakości powierzchni karoserii pojazdu. Dodatkowo swoje robią: wilgoć, sól oblodzenia i promienie UV słońca, a także ptasie odchody, pyłki itp. Jeśli uporczywy brud nie zostanie szybko usunięty, niektóre substancje, takie jak organiczne składniki odchodów ptaków, mogą dosłownie wyżreć lakier i farbę. Wtedy czyszczenie samochodu może być naprawdę drogie. Szczególnie zagrożone są następujące obszary samochodu, dlatego należy szczególnie ostrożnie wyczyścić:

Części metalowe, ponieważ stosunkowo często rdzewieją

Lakier pojazdu jest bardzo wrażliwy na pyłki, odchody ptaków i brud owadów

Zimą szczególnie wrażliwe na ciało jest wilgoć, brud i sól drogowa

Reflektory dosłownie w magiczny sposób przyciągają owady – dzięki czemu jasność z czasem może się pogorszyć

Silnik powinien od czasu do czasu również czyszczony

Tapicerka i elementy wyposażenia pojazdu są bardzo podatne na zabrudzenia.

Holistyczna pielęgnacja samochodu

Doświadczenie pokazuje, że ze względu na koszty i ochronę środowiska nie jest konieczne, aby co tydzień wjeżdżać samochodem do myjni i czyścić go profesjonalnie. Wystarczy, jeśli pojazd będzie czyszczony krótkim prysznicem wysokociśnieniowym co dwa tygodnie – w zależności od stopnia zanieczyszczenia. To delikatnie i delikatnie usuwa gruboziarnisty brud. Po usunięciu grubego brudu nadszedł czas, aby przejść do szczegółów za pomocą gąbki i szamponu.

Jeśli podstawowe czyszczenie nie zostanie przeprowadzone wcześniej, istnieje ryzyko, że podczas używania szamponu lub piany mydlanej ewentualne resztki piasku i owadów utkną w farbie podczas szorowania. W wyniku tego mogą również zostać uszkodzone metalowe powierzchnie lub szyby. Zaleca się pozostawienie detergentów działających przez kilka minut po nałożeniu i wcieraniu, ponieważ pomoże to usunąć nawet uporczywe zabrudzenia. W przypadku, gdy samochód jest poddawany czyszczeniu w jasnym słońcu, ważne jest, aby wycierać elementy lakiernicze dużą ściereczką z mikrofibry. W przeciwnym razie brzydkie plamy kamienia mogą pozostać na powierzchni pod wpływem słońca.

Sprawdź więcej jakich zasad przestrzegać używając kosmetyków Sonax – http://rajdmagnolii.pl/a,yith >>

Kosmetyki Sonax

Sonax produkuje najwyższej jakości produkty do pielęgnacji samochodów w Europie od ponad 50 lat. Firma rozpoczęła od wykonania srebrnego lakieru z niezwykle drobnego minerału, co ostatecznie doprowadziło do ich pierwszego lakieru samochodowego. Dzisiaj Sonax produkuje woski samochodowe, środki do czyszczenia wewnętrznych i zewnętrznych, żel do opon, środki do czyszczenia farb i auto szampony. Dzięki ciągłym badaniom i rozwojowi oraz partnerstwom z głównymi producentami samochodów, Sonax opracowuje produkty do pielęgnacji samochodów, które działają dłużej i działają lepiej. Sonax był jedną z pierwszych firm zajmujących się pielęgnacją samochodów, która aktywnie rozwija produkty przyjazne dla środowiska i jest liderem w dziedzinie nanotechnologii.

Previous Jak odświeżyć tapicerkę?
Next Garść informacji o tłumaczeniach z języka rosyjskiego

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Polerka samochodowa do 200 zł

Polerowanie samochodu jest niezbędnym krokiem podczas czyszczenia lub serwisowania samochodu. Wielu myjni i właścicieli samochodów nie rozumie korzyści płynących z polerowania samochodów. Właśnie dlatego pomijają ten krok. Rezultatem jest dość

Motoryzacja 0 Comments

80 proc. Polaków przy zakupie samochodu kieruje się głównie ceną

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown w październiku 2016 roku wynika, że dla 77 proc. Polaków najważniejszym czynnikiem przy zakupie nowego auta jest jego cena. Znacznie mniejszą wagę przywiązują do kosztów użytkowania,

Motoryzacja 0 Comments

Ekologiczny styl jazdy pozwala zaoszczędzić nawet 1,5 l paliwa na 100 km

Nawet 1,5 litra mniej paliwa na dystansie 100 kilometrów może spalać samochód, kiedy kierowca jeździ zgodnie z ideą ecodrivingu. Przede wszystkim chodzi o unikanie gwałtownego przyspieszania i hamowania, tak by jazda była jak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź