Jak podłączyć telefon z systemem Android do telewizora?

Jak podłączyć telefon z systemem Android do telewizora?

Zdarza się, że oglądasz coś na telefonie i chcesz podzielić się tym z pokojem, albo po prostu zobaczyć to na większym wyświetlaczu. Ci z urządzeniami z systemem Android mają kilka opcji, w tym wbudowane funkcje i aplikacje innych firm. Podzielmy Twoje wybory, od prostych do bardziej złożonych.

Chromecast

Jeśli posiadasz klucz sprzętowy Chromecast lub telewizor z wbudowaną obsługą Chromecast, najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie, czy aplikacja, którą chcesz oglądać na ekranie telewizora, wspiera castingi. Jeśli tak, możesz wysyłać treści z telefonu do telewizora za pomocą kilku kranów. Wśród obsługiwanych aplikacji znajdują się Netflix, Hulu, HBO Now i Google Photos. Upewnij się tylko, że Twoje urządzenie jest podłączone do tej samej sieci Wi-Fi co telewizor Chromecast/smart. Następnie stuknij ikonę obsady w aplikacji i wybierz kompatybilne urządzenie, na którym chcesz obsadzić film.

Opcja ta jest idealna dla aplikacji z treściami chronionymi prawami autorskimi, które często blokują tradycyjne mirroring ekranów. Netflix, na przykład, zaciemni wideo i będzie odtwarzać dźwięk tylko wtedy, gdy spróbujesz coś odtworzyć podczas screen mirroringu.

Android Screen Mirroring

Screen mirroring jest jednak dobry dla aplikacji bez przycisku Cast. Android obsługuje funkcję screen mirroring od wersji 5.0 Lollipopa, choć telefony są lepiej zoptymalizowane do korzystania z niego niż inne.

Są dwa sposoby, aby to zrobić. Na niektórych telefonach z systemem Android, można ściągnąć w dół cień ustawień i znaleźć przycisk Rzuć z tą samą ikoną, którą można znaleźć wewnątrz aplikacji. Dotknij go, a udostępni on cały ekran. Jeśli nie, zainstaluj aplikację Google Home. Dotknij urządzenia, które chcesz rzucić, i dotknij przycisku Rzuć mój ekran. Gdy skończysz, dotknij przycisku Stop mirroring.

Samsung Galaxy Smart View

Telefony Samsung Galaxy, w międzyczasie, mają coś o nazwie Smart View, który pozwala połączyć się i udostępnić do i z urządzenia mobilnego.

Podłączyć za pomocą adaptera lub kabla

Jeśli nie masz urządzenia kompatybilnego z Chromecast lub jeśli Twój telefon nie jest do tego zoptymalizowany – możesz użyć adaptera HDMI lub kabla, aby podłączyć telefon do telewizora i zrobić lustro tego, co znajduje się na ekranie. Masz tu kilka różnych opcji, a wybór, którą wybierzesz, będzie zależał od rodzaju wyświetlacza, z którym się połączysz, czasu trwania połączenia i przede wszystkim od tego, czy będziesz musiał ładować telefon podczas wykonywania tej czynności.

Adapter USB-C na HDMI

Najprostszą opcją jest adapter HDMI. Jeśli telefon jest wyposażony w port USB-C, można podłączyć ten adapter do telefonu, a następnie podłączyć do niego kabel HDMI w celu podłączenia do telewizora. Telefon będzie musiał obsługiwać tryb HDMI Alt, który pozwala urządzeniom przenośnym na wyświetlanie wideo. Ta metoda zajmie jednak twój port ładowania.

https://smartporady.pl/

Previous Nowoczesne biuro – standardy na 2020 i dłużej!
Next 4 Zalety wideokonferencji na ZOOM

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

4 Zalety wideokonferencji na ZOOM

Zoom posiada wszystkie funkcje klasycznego webinaru i dodaje niesamowite narzędzie zaangażowania wideo. Jeśli kiedykolwiek życzyłeś sobie, aby webinar był jeszcze bardziej podobny do wydarzenia na żywo, Twoje życzenie zostało spełnione.

Life&Style 0 Comments

Co to jest detoksykacja?

Detoksykacja, czyli detoksykacja, jest procesem pozwalającym ciału na usunięcie zawartych w nim narkotyków. Celem detoksykacji jest bezpieczne opanowanie objawów odstawienia, gdy ktoś przestaje zażywać narkotyki lub alkohol. Każdy ma inne

Life&Style 0 Comments

Garść informacji o tłumaczeniach z języka rosyjskiego

Usługi, które świadczą profesjonalni tłumacze cieszą się bardzo dużą popularnością w naszym kraju. Znalezienie tłumacza, który zajmuje się przekładami z różnych języków europejskich nie stanowi najmniejszego problemu. W każdym większym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź