Jak podłączyć telefon z systemem Android do telewizora?

Jak podłączyć telefon z systemem Android do telewizora?

Zdarza się, że oglądasz coś na telefonie i chcesz podzielić się tym z pokojem, albo po prostu zobaczyć to na większym wyświetlaczu. Ci z urządzeniami z systemem Android mają kilka opcji, w tym wbudowane funkcje i aplikacje innych firm. Podzielmy Twoje wybory, od prostych do bardziej złożonych.

Chromecast

Jeśli posiadasz klucz sprzętowy Chromecast lub telewizor z wbudowaną obsługą Chromecast, najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie, czy aplikacja, którą chcesz oglądać na ekranie telewizora, wspiera castingi. Jeśli tak, możesz wysyłać treści z telefonu do telewizora za pomocą kilku kranów. Wśród obsługiwanych aplikacji znajdują się Netflix, Hulu, HBO Now i Google Photos. Upewnij się tylko, że Twoje urządzenie jest podłączone do tej samej sieci Wi-Fi co telewizor Chromecast/smart. Następnie stuknij ikonę obsady w aplikacji i wybierz kompatybilne urządzenie, na którym chcesz obsadzić film.

Opcja ta jest idealna dla aplikacji z treściami chronionymi prawami autorskimi, które często blokują tradycyjne mirroring ekranów. Netflix, na przykład, zaciemni wideo i będzie odtwarzać dźwięk tylko wtedy, gdy spróbujesz coś odtworzyć podczas screen mirroringu.

Android Screen Mirroring

Screen mirroring jest jednak dobry dla aplikacji bez przycisku Cast. Android obsługuje funkcję screen mirroring od wersji 5.0 Lollipopa, choć telefony są lepiej zoptymalizowane do korzystania z niego niż inne.

Są dwa sposoby, aby to zrobić. Na niektórych telefonach z systemem Android, można ściągnąć w dół cień ustawień i znaleźć przycisk Rzuć z tą samą ikoną, którą można znaleźć wewnątrz aplikacji. Dotknij go, a udostępni on cały ekran. Jeśli nie, zainstaluj aplikację Google Home. Dotknij urządzenia, które chcesz rzucić, i dotknij przycisku Rzuć mój ekran. Gdy skończysz, dotknij przycisku Stop mirroring.

Samsung Galaxy Smart View

Telefony Samsung Galaxy, w międzyczasie, mają coś o nazwie Smart View, który pozwala połączyć się i udostępnić do i z urządzenia mobilnego.

Podłączyć za pomocą adaptera lub kabla

Jeśli nie masz urządzenia kompatybilnego z Chromecast lub jeśli Twój telefon nie jest do tego zoptymalizowany – możesz użyć adaptera HDMI lub kabla, aby podłączyć telefon do telewizora i zrobić lustro tego, co znajduje się na ekranie. Masz tu kilka różnych opcji, a wybór, którą wybierzesz, będzie zależał od rodzaju wyświetlacza, z którym się połączysz, czasu trwania połączenia i przede wszystkim od tego, czy będziesz musiał ładować telefon podczas wykonywania tej czynności.

Adapter USB-C na HDMI

Najprostszą opcją jest adapter HDMI. Jeśli telefon jest wyposażony w port USB-C, można podłączyć ten adapter do telefonu, a następnie podłączyć do niego kabel HDMI w celu podłączenia do telewizora. Telefon będzie musiał obsługiwać tryb HDMI Alt, który pozwala urządzeniom przenośnym na wyświetlanie wideo. Ta metoda zajmie jednak twój port ładowania.

https://smartporady.pl/

Previous Nowoczesne biuro – standardy na 2020 i dłużej!
Next 4 Zalety wideokonferencji na ZOOM

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Kamizelka obciążeniowa w zaburzeniach SI, ADHD, PDD

Każdy rodzic, który zmaga się z dzieckiem z problemami integracji sensorycznej wie, jak bardzo utrudnia to jego normalne funkcjonowanie wśród rówieśników. Wahania nastrojów, słaba kontrola własnych ruchów, napady nerwowe –

Life&Style 0 Comments

5 Rzeczy, które należy sprawdzić dwukrotnie przed wysłaniem listu motywacyjnego

Spędzałeś godziny i dni na sprawdzaniu różnych szablonów listów motywacyjnych i czytaniu ich?. Część pisarska nie była łatwa, ale poradziłeś sobie z nią. Teraz pozostaje ci tylko jedna rzecz do

Life&Style 0 Comments

Kobiety zarabiają w Polsce średnio o 19 proc. mniej niż mężczyźni

Statystyki pokazują, że luka płacowa w zarobkach kobiet i mężczyzn sięga w Polsce blisko 20 proc. Dysproporcje w wynagrodzeniach są widoczne na wszystkich szczeblach kariery i niezależne od wielkości przedsiębiorstwa. Przyczyniają się do tego wybory

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź