Jak odświeżyć tapicerkę?

Jak odświeżyć tapicerkę?

Aby odświeżyć tapicerkę w samochodzie, potrzebujemy przede wszystkim ładnej pogody, gdyż wnętrze auta po tym zabiegu będzie musiało dokładnie wyschnąć. Do tego musimy sobie zarezerwować trochę wolnego czasu oraz kupić kilka preparatów.

Potrzebny nam będzie również odkurzacz.

Pierwszy krok

Wcieranie pianki do czyszczenia tapicerki musi zostać poprzedzone porządnym jej odkurzeniem. Pod wpływem wilgoci kurz, który nagromadził się w tapicerce zamieni się w błoto, którego tak łatwo nie uda się pozbyć. Do odkurzania tapicerki w samochodzie używamy specjalnego odkurzacza samochodowego lub zwykłego domowego odkurzacza z odpowiednio dobraną końcówką ssącą. Usuwamy kurz ze wszystkich szczelin, najlepiej sprawdzi się tutaj wąska ssawka.

Krok drugi

Pamiętajmy, że tapicerka w samochodzie może być wykonana z bardzo różnych materiałów. Najbardziej popularne są tapicerki wykonane z tkanin. Ale w wielu modelach samochodów tapicerka wykonana jest ze sztucznej skóry. Preparat, którym będziemy czyścić tapicerkę powinien być dostosowany do rodzaju materiału, z którego jest wykonana. Inny preparat stosuje się do tapicerki materiałowej, a inny do skórzanej. W przypadku tapicerki skórzanej należy zakupić zarówno dedykowany preparat do jej czyszczenia, jak i specjalny preparat pielęgnacyjny, który stosuje się na koniec. Środek, który przeznaczony jest do pielęgnacji skóry nanosi się dopiero wtedy, gdy tapicerka jest nie tylko czysta, ale także sucha.

Wybierając preparaty do czyszczenia tapicerki do wyboru mamy takie, które mają postać pianki i preparaty w sprayu. Oba rodzaje są równie skuteczne. W przypadku zabrudzeń, które są wyjątkowo trudne do usunięcia, konieczne może okazać się sięgnięcie po bardziej agresywnie działające preparaty. Niektóre plamy można usunąć sięgając nie tylko po odplamiacze, ale także domowymi sposobami. Na przykład płyn do mycia naczyń sprawdzi się, gdy na tapicerce widoczne są plamy po smarze.

Czyścić samemu czy oddać w ręce fachowca?

Są plamy, których samodzielnie nie da się usunąć. Do takich trudnych do usunięcia plam należą te po smarach, oleju czy po napojach mlecznych. Gdy są one świeże dadzą się usunąć bez większych problemów, jeśli jednak zdążą zaschnąć, możemy sobie z nimi nie poradzić. W takiej sytuacji, aby nie zniszczyć tapicerki zdecydowanie lepiej i rozsądniej jest oddać ją w ręce fachowca. Znalezienie firmy, która zajmuje się odświeżaniem tapicerki samochodowej nie jest trudne. Na pewno w ręce profesjonalisty warto oddać tapicerkę, gdy kupiliśmy używany samochód. Preparaty, które dostępne są w sklepach trudno nam będzie pozbyć się szczególnie nieprzyjemnych zapachów. Jeśli będziemy regularnie sprzątać swoje auto, jeśli zadbamy o to, aby znajdowały się w nim dywaniki samochodowe, to wystarczy, gdy regularnie odkurzymy wnętrze swojego samochodu i od czasu do czasu wyczyścimy sami tapicerkę. Jeśli jednak odkurzamy wnętrze samochodu bardzo rzadko, jeśli przy tym palimy w nim papierosy, na pewno tapicerce przyda się porządne pranie w profesjonalnej firmie.

Sprawdź co jeszcze możesz zrobić aby zadbać I widocznie odświeżyć tapicerkę swojego samochodu – http://mercedes-czesci.pl/pielegnacja-samochodu/bwuv/czyszczenie-i-odswiezanie-tapicerki.html >>

Previous Polerka samochodowa do 200 zł
Next Kosmetyki samochodowe Sonax

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Dzięki rowerzystom miasta Unii zyskują 111 mld euro rocznie

Jak wynika z danych Europejskiej Federacji Rowerzystów wkład finansowy rowerzystów w działalność gospodarczą w centrach miast i lokalnych sklepach Unii Europejskiej wynosi 111 mld euro rocznie. Według badania przeprowadzonego w Brukseli w 2012 roku, zamieniając samochód na rower,

Motoryzacja 0 Comments

Młodzi kierowcy spowodowali w ubiegłym roku ponad 5,5 tys. wypadków

Młodzi kierowcy mają często zbyt duże zaufanie do swoich umiejętności, a z drugiej strony nie potrafią zapanować nad pojazdem. Za ponad 20 proc. wypadków, do których dochodzi z winy kierowców, odpowiadają młode osoby.

Motoryzacja 0 Comments

Polerka samochodowa do 200 zł

Polerowanie samochodu jest niezbędnym krokiem podczas czyszczenia lub serwisowania samochodu. Wielu myjni i właścicieli samochodów nie rozumie korzyści płynących z polerowania samochodów. Właśnie dlatego pomijają ten krok. Rezultatem jest dość

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź