Co to jest detoksykacja?

Co to jest detoksykacja?

Detoksykacja, czyli detoksykacja, jest procesem pozwalającym ciału na usunięcie zawartych w nim narkotyków. Celem detoksykacji jest bezpieczne opanowanie objawów odstawienia, gdy ktoś przestaje zażywać narkotyki lub alkohol.

Każdy ma inne doświadczenia z detoksem. Rodzaj leku i to, jak długo był używany, wpływa na to, jak będzie wyglądać detoksykacja. Leki stosowane w detoksykacji pomagają utrzymać komfort byłych użytkowników, podczas gdy leki opuszczają ich ciało. W przypadku większości leków przejście przez objawy odstawienia może potrwać kilka dni lub miesięcy. Długość okresu odstawienia zależy od wielu czynników, w tym:

  • Rodzaj substancji, od której użytkownik jest uzależniony
  • Czas trwania uzależnienia
  • Skala uzależnienia
  • Metoda nadużycia (wciąganie, palenie, wstrzykiwanie lub połykanie)
  • Ilość substancji pobieranej przez użytkownika w danym momencie
  • Historia rodziny
  • Makijaż genetyczny
  • Stan zdrowia
  • Podstawowe warunki zdrowia psychicznego

Porozmawiaj z kimś, kto pomoże ci znaleźć medycznie wspomaganą detoksykację.

Mogę Detox w domu?

Wybranie detoksykacji w domu może być zabójcze. Rezygnacja z „zimnego indyka” lub bez nadzoru lekarskiego może prowadzić do poważnych problemów, takich jak napady drgawek i poważnego odwodnienia.

Istnieją stacjonarne i ambulatoryjne programy detoksykacji, które pomagają zapobiegać niebezpiecznym powikłaniom. Osoby z poważnymi uzależnieniami powinny starać się o stacjonarną detoksykację, ponieważ odstawienie leku może być śmiertelne. Leczenie szpitalne obejmuje 24-godzinne wsparcie i monitorowanie.

Proces detoksykacji

Każda potrzeba detoksykacji jest inna. Proces detoksykacji pomaga osobom uzależnionym uzyskać indywidualne leczenie. W większości przypadków proces ten składa się z trzech etapów:

Ocena

Zespół medyczny sprawdza przychodzących pacjentów pod kątem problemów zdrowotnych fizycznych i psychicznych. Lekarze wykorzystują badania krwi do pomiaru ilości leków w układzie pacjenta. Pomaga to określić poziom potrzebnych leków.

Istnieje również kompleksowy przegląd historii narkotykowej, medycznej i psychiatrycznej. Informacje te stanowią podstawę dla długoterminowego planu leczenia pacjenta.

Stabilizacja

Następnym krokiem jest ustabilizowanie pacjenta za pomocą terapii medycznej i psychologicznej. Celem stabilizacji jest zapobieganie wszelkim formom krzywdzenia pacjenta. Lekarze mogą przepisać lekarstwa na leczenie uzależnień, aby zapobiec powikłaniom i zmniejszyć objawy odstawienia.

Przygotowanie do przystąpienia do leczenia

Ostatnim etapem detoksykacji jest przygotowanie do programu leczenia. Lekarze zapoznają swoich pacjentów z procesem leczenia i wiedzą, czego mogą się spodziewać. Odwyk szpitalny daje największe szanse na sukces po detoksie.

https://wyjsciezlekomanii.pl/leczenie/vyxt/detoks-po-lekach.html

Previous Akcesoria do telefonu
Next Wyposażenie warsztatu samochodowego

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Nie jestem za nadmiernym ingerowaniem w naturę

Aktorka jest zwolenniczką umiaru w pielęgnacji. Na co dzień stosuje wyłącznie witaminowe serum do twarzy, a gdy ma okazję korzysta z zabiegów w spa. Najczęściej wybiera jednak masaże o działaniu relaksacyjnym. Gwiazda „Przyjaciółek” nie jest

Life&Style 0 Comments

Alkohole premium coraz popularniejsze. Polacy często sięgają po importowaną whisky, cydr i gin

Rośnie w Polsce zainteresowanie alkoholami z grupy premium. Systematycznie spada spożycie wódki, rośnie natomiast import whisky. Pod tym względem Polska znajduje się na czwartym miejscu w Europie. W 2016 roku sprowadzono 35 mln

Life&Style 0 Comments

Akcesoria do telefonu

Na rynku jest wiele akcesoriów do wyboru dla praktycznie każdego smartfona, ale czasami wybór może być trochę za duży. Przygotowaliśmy listę pięciu najważniejszych rzeczy, które należy nosić przy sobie. Niezależnie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź