Co to jest detoksykacja?

Co to jest detoksykacja?

Detoksykacja, czyli detoksykacja, jest procesem pozwalającym ciału na usunięcie zawartych w nim narkotyków. Celem detoksykacji jest bezpieczne opanowanie objawów odstawienia, gdy ktoś przestaje zażywać narkotyki lub alkohol.

Każdy ma inne doświadczenia z detoksem. Rodzaj leku i to, jak długo był używany, wpływa na to, jak będzie wyglądać detoksykacja. Leki stosowane w detoksykacji pomagają utrzymać komfort byłych użytkowników, podczas gdy leki opuszczają ich ciało. W przypadku większości leków przejście przez objawy odstawienia może potrwać kilka dni lub miesięcy. Długość okresu odstawienia zależy od wielu czynników, w tym:

  • Rodzaj substancji, od której użytkownik jest uzależniony
  • Czas trwania uzależnienia
  • Skala uzależnienia
  • Metoda nadużycia (wciąganie, palenie, wstrzykiwanie lub połykanie)
  • Ilość substancji pobieranej przez użytkownika w danym momencie
  • Historia rodziny
  • Makijaż genetyczny
  • Stan zdrowia
  • Podstawowe warunki zdrowia psychicznego

Porozmawiaj z kimś, kto pomoże ci znaleźć medycznie wspomaganą detoksykację.

Mogę Detox w domu?

Wybranie detoksykacji w domu może być zabójcze. Rezygnacja z „zimnego indyka” lub bez nadzoru lekarskiego może prowadzić do poważnych problemów, takich jak napady drgawek i poważnego odwodnienia.

Istnieją stacjonarne i ambulatoryjne programy detoksykacji, które pomagają zapobiegać niebezpiecznym powikłaniom. Osoby z poważnymi uzależnieniami powinny starać się o stacjonarną detoksykację, ponieważ odstawienie leku może być śmiertelne. Leczenie szpitalne obejmuje 24-godzinne wsparcie i monitorowanie.

Proces detoksykacji

Każda potrzeba detoksykacji jest inna. Proces detoksykacji pomaga osobom uzależnionym uzyskać indywidualne leczenie. W większości przypadków proces ten składa się z trzech etapów:

Ocena

Zespół medyczny sprawdza przychodzących pacjentów pod kątem problemów zdrowotnych fizycznych i psychicznych. Lekarze wykorzystują badania krwi do pomiaru ilości leków w układzie pacjenta. Pomaga to określić poziom potrzebnych leków.

Istnieje również kompleksowy przegląd historii narkotykowej, medycznej i psychiatrycznej. Informacje te stanowią podstawę dla długoterminowego planu leczenia pacjenta.

Stabilizacja

Następnym krokiem jest ustabilizowanie pacjenta za pomocą terapii medycznej i psychologicznej. Celem stabilizacji jest zapobieganie wszelkim formom krzywdzenia pacjenta. Lekarze mogą przepisać lekarstwa na leczenie uzależnień, aby zapobiec powikłaniom i zmniejszyć objawy odstawienia.

Przygotowanie do przystąpienia do leczenia

Ostatnim etapem detoksykacji jest przygotowanie do programu leczenia. Lekarze zapoznają swoich pacjentów z procesem leczenia i wiedzą, czego mogą się spodziewać. Odwyk szpitalny daje największe szanse na sukces po detoksie.

https://wyjsciezlekomanii.pl/leczenie/vyxt/detoks-po-lekach.html

Previous Akcesoria do telefonu
Next Wyposażenie warsztatu samochodowego

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Co to za narkotyk?

Narkotyk to każda substancja (z wyjątkiem żywności i wody), która po przyjęciu do organizmu zmienia jego funkcję fizyczną i/lub psychiczną. Narkotyki mogą być legalne (np. alkohol, kofeina i tytoń) lub

Life&Style 0 Comments

Nie jestem za nadmiernym ingerowaniem w naturę

Aktorka jest zwolenniczką umiaru w pielęgnacji. Na co dzień stosuje wyłącznie witaminowe serum do twarzy, a gdy ma okazję korzysta z zabiegów w spa. Najczęściej wybiera jednak masaże o działaniu relaksacyjnym. Gwiazda „Przyjaciółek” nie jest

Life&Style 0 Comments

Jak ugotować czerwony ryż?

Ryż czerwony staje się coraz bardziej popularny: w końcu jest nie tylko zdrowy, ale mając przyjemny dla oka kolor świetnie prezentuje się na talerzu. Aby zachować zarówno walory, jak i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź