5 Rzeczy, które należy sprawdzić dwukrotnie przed wysłaniem listu motywacyjnego

5 Rzeczy, które należy sprawdzić dwukrotnie przed wysłaniem listu motywacyjnego

Spędzałeś godziny i dni na sprawdzaniu różnych szablonów listów motywacyjnych i czytaniu ich?. Część pisarska nie była łatwa, ale poradziłeś sobie z nią. Teraz pozostaje ci tylko jedna rzecz do zrobienia: wysłać zgłoszenie.

Zanim wykonasz ten ostatni krok, ważne jest, abyś sprawdził kilka rzeczy, aby upewnić się, że Twój list motywacyjny jest idealny. Łowcy pracy często spieszą się z dotrzymaniem terminów składania podań. Czasami jest więcej niż wystarczająco dużo czasu na złożenie aplikacji, ale są one po prostu zaniedbane.

Po całym tym wysiłku, ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest wysłanie wadliwego listu motywacyjnego. Wymienimy 5 rzeczy, które musisz sprawdzić w liście motywacyjnym przed wysłaniem go do potencjalnego pracodawcy.

  1. Długość

W liceum i na uniwersytecie 500 słów jest uważane za absolutne minimum dla esejów. Inne projekty, takie jak prace semestralne i badawcze, są znacznie dłuższe.

Wygląda na to, że tłumaczymy to „minimum” na wszystko inne, co piszemy. Kiedy ludzie zaczynają blogować, starają się spełnić ten narzucony przez siebie wymóg. To samo dzieje się z listami motywacyjnymi. Jedynym problemem jest to, że 500 słów to zbyt wiele jak na list motywacyjny. Menedżerowie ds. rekrutacji nie mają czasu ani nerwów, by czytać dokumenty aplikacyjne, które wyglądają jak eseje.

List motywacyjny nigdy nie powinien być dłuższy niż jedna strona. Mimo że pracodawcy nie wspominają w wymaganiach o konkretnej ilości, niepisana zasada polega na dążeniu do 250-300 słów. Ze względu na czytelność, należy podzielić treść na 3-4 krótkie akapity.

Jeśli Twój list motywacyjny jest dłuższy, powinieneś spróbować uczynić go krótszym przed wysłaniem aplikacji.

  1. Nazwisko kierownika ds. zatrudniania

Czy kierujesz ten wniosek do właściwej osoby? Kiedy czytasz próbki listów motywacyjnych, zauważyłeś, że wszystkie zaczęły się od pozdrowienia dla kierownika ds. zatrudnienia.

Jest to ważne, ponieważ sprawia, że Twoja aplikacja jest skoncentrowana i istotna. Osoba, która ją czyta, wie, że jest skierowana bezpośrednio do niej. Ponadto, ten mały szczegół pokazuje, że przed złożeniem podania o pracę starałeś się dowiedzieć więcej o firmie. Nie wysyłasz ogólnego listu motywacyjnego, z którego korzystałeś już niezliczoną ilość razy.

Jeśli użyłeś już nazwiska kierownika ds. rekrutacji w liście motywacyjnym, sprawdź podwójnie pisownię i tytuł. Jeśli nie jesteś pewien, czy jest to Pani lub Pani, do której się zwracasz, postaraj się dowiedzieć. Nazwa firmy jest równie ważna! Umieszczasz ją w rubryce, w której adresujesz list do działu personalnego, i prawdopodobnie wspominasz o niej w tekście. Lepiej sprawdź, czy poprawnie ją napisałeś.

  1. Twoje dane kontaktowe

Pojedyncza litera w adresie e-mail robi różnicę. Byłoby druzgocące, gdybyś wysłał świetną aplikację, która zainteresuje kierownika ds. rekrutacji, ale źle podał numer telefonu lub adres e-mail.

Te rzeczy przychodzą do ciebie naturalnie. Już wcześniej pisałeś i podawałeś swoje dane kontaktowe wielu osobom. Dlatego często zdarza się, że kandydaci o pracę pomijają podwójną kontrolę tej części listu motywacyjnego. Błędy nie są jednak niemożliwe. Upewnij się, że masz swój adres, numer telefonu, e-mail i wszystkie inne dane kontaktowe.

  1. Ton

Wielu kandydatów popełnia błąd, czyniąc swoje listy motywacyjne zbyt formalnymi. „Piszę ten list motywacyjny, aby przekazać moje zainteresowanie wolnym stanowiskiem w waszej firmie.” Po prostu, nie rób tego! Tak, zwracasz się do władz. Tak, powinien pan okazać szacunek w liście motywacyjnym. Ale nie, nie powinien pan pisać w zupełnie nienaturalny sposób.

Nie chcesz, żeby kierownik ds. rekrutacji postrzegał cię jako pochlebcę, robota. Chcesz, aby postrzegał cię jako szczerego i przystępnego kandydata, który wpasowałby się w kulturę organizacyjną. Chcesz, żeby chcieli z tobą pracować.

Jeśli zauważysz, że użyłeś zbyt formalnego tonu w liście motywacyjnym, powinieneś dokonać pewnych zmian przed wysłaniem tego wniosku.

  1. Pisownia i gramatyka

Pojedynczy jego zamiast niego robi wielką różnicę. W dobie komunikacji jesteśmy przyzwyczajeni do pisania z prędkością światła. Niestety, oznacza to, że popełniamy więcej błędów ortograficznych i gramatycznych niż kiedykolwiek. Funkcja autokorekty jest fajna, ale może oszukać Cię w sposób, który nawet sobie nie wyobrażasz.

Twój edytor tekstu zawiera funkcję sprawdzania gramatyki i pisowni, ale nie powinieneś w pełni na niej polegać. Upewnij się, że przeczytałeś list motywacyjny, słowo po słowie i naprawiłeś zauważone błędy. Nie zatrzymuj się na tym! Mówimy o podwójnym sprawdzaniu, pamiętasz?

Kiedy kilka razy przejdziesz przez list motywacyjny i upewnisz się, że wszystkie te elementy są w porządku, możesz powiedzieć, że jest gotowy. Wyślij tę aplikację i czekaj na telefon!

Po więcej porad i wskazówek odnośnie pisania aplikacji do pracy znajdziesz na http://topagencjahr.pl/

Previous Lecz osobę, nie uzależnienie
Next Płyty ścienne do przedpokoju

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Przepisy na sok z wyciskarki

Wyciskarki wolnoobrotowe są urządzeniami, które obecnie cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Przy ich pomocy można przygotować świeże soki z warzyw i owoców. Podczas procesu ich wyciskania, nie traci

Life&Style 0 Comments

Jak ugotować czerwony ryż?

Ryż czerwony staje się coraz bardziej popularny: w końcu jest nie tylko zdrowy, ale mając przyjemny dla oka kolor świetnie prezentuje się na talerzu. Aby zachować zarówno walory, jak i

Life&Style 0 Comments

Co to jest uzależnienie od Internetu?

Dziś Internet i korzystanie z komputera są zakorzenione we współczesnym społeczeństwie i zmieniły sposób, w jaki żyjemy, bardziej niż jakiekolwiek inne medium technologiczne. Mimo to wciąż stosunkowo niewiele wiemy o

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź